LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e martë, 10 tetor 2023/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

9 Tetor 2023, 22:51, Horoskopi CNA

Horoskopi, e martë, 10 tetor 2023/ Ja çfarë kanë

Dashi 

Ju keni marrë më shumë përgjegjësi sesa mund të përballojnë supet tuaja, kështu që në fund të ditës ndiheni të rraskapitur dhe sikur nuk keni bërë asgjë për veten tuaj. Nuk është një ditë e mirë për të provuar veten një hero. Hëna nga Virgjëresha pas mesditës, thekson nevojën për t'u kujdesur për trupin dhe organizmin.

Mundohuni të kufizoni detyrimet e shumta në punë. Financat sa shkojnë dhe pakësohen.

Demi 

Planet për të ardhmen janë të bllokuara dhe të ndenjura. Planet e biznesit nuk po përparojnë. Dita shoqërohet me zymtësi, megjithëse Hëna në Virgjëreshë, pas mesditës, mundohet t'ju zgjojë në aktivitete të këndshme për t'ju ngritur humorin.

Bizneset ngecin dhe ju duhet të keni durimin që duhet derisa të fillojnë. Financat janë të ngushta.

Binjakët

Një klimë e pakëndshme që ekziston në fushën profesionale është e vështirë të menaxhohet pa pasojat përkatëse. Hëna që lëviz te Virgjëresha, pas mesditës, ju fokuson te problemet e familjes që po përpiqeni të balanconi.

Përgjegjësitë në punë janë të shumta dhe oraret ju lodhin. Të ardhurat shtesë mbulojnë nevojat e shtëpisë.

Gaforrja

Idetë tuaja shkojnë keq pasi askush nuk është aty për t'i dëgjuar ato. Hëna nga Virgjëresha, pas mesditës, ju jep kuptim, ide të reja për të ecur përpara dhe njohje të reja, që vijnë për të zëvendësuar disa të vjetra.

Një partneritet profesional është i ngadalshëm për t'u konkretizuar. Negociatat financiare mbeten me fjalë.

Luani 

Të ardhurat dhe stabiliteti financiar janë problematikë, duke shkaktuar pasiguri në jetën tuaj. Ju duhet të shlyeni borxhet me çdo kusht dhe kreditimi është një zgjidhje. Hëna që lëviz në Virgjëreshë, që nga mesdita e në vazhdim, hedh dritë mbi sektorin financiar të shumëvuajtur.

Për momentin jeni të sforcuar nga financat me borxhe që kanë mbetur të pashlyera. Profesionalisht nuk ka asnjë ngjarje të rëndësishme sot.

Virgjëresha

Njerëzit që i konsideroni të rëndësishëm ju bllokojnë dhe nuk ju lënë të evoluoni pasi ata kanë një fjalë në jetën tuaj dhe një mendim për të ardhmen tuaj. Ju ende mund t'i respektoni ata, por mos lejoni që ata të sundojnë jetën tuaj. Hëna gjithashtu në shenjën tuaj ju nxit të jeni zotëria juaj.

Partneritetet e biznesit vonohen nga pengesat që dalin. Në financat nuk ka ndryshime të rëndësishme.

Peshorja

Kundërshtimi i krijuar mes Venusit dhe Saturnit shkakton vonesa, shtyrje në orarin tuaj, pasi shfaqen pengesa nga faktorë të ndryshëm të pakontrollueshëm që janë jashtë kontrollit tuaj. Është e natyrshme të kërkosh izolim, sepse dukesh sikur po vrapon rreth bishtit, duke mos e arritur kurrë. Nuk përfundoni asgjë, gjithçka lihet në mes, pasi vazhdimisht shfaqen detyrime të tjera. Hëna që lëviz te Virgjëresha, ul humorin, shkakton lodhje dhe ngurrim.

Me veprime të fshehta, në prapaskenë, lëvizni profesionalisht. Ju nuk i shpallni planet tuaja dhe i mbani të fshehta letrat derisa të jeni të sigurt.

Akrepi

Emocionet ngrijnë dhe ju distancoheni nga dashuria juaj. Për sa i përket planeve të biznesit, atje gjërat janë në ngërç. Trishtim nga talentet që mbeten të pashfrytëzuara, nga mungesa e argëtimit dhe koha e kufizuar. Lëvizja e Hënës në shenjën e Virgjëreshës ju detyron të ndryshoni planin tuaj të jetës.

Planet e biznesit nuk përparojnë dhe jeni të detyruar të ndryshoni formën e tyre. Në ekonomi nuk ka zhvillim të dukshëm.

Shigjetari

Suksesi nuk vjen, as njohja që dëshironi. Vetëm përgjegjësi dhe lodhje. Detyrimet profesionale janë të shumta dhe kërkesat e familjes po aq. Hëna që lëviz në shenjën e Virgjëreshës, ju fokuson më shumë te puna, duke vënë në vend të dytë shtëpinë dhe ambientin familjar.

Në punë keni marrë mbi supe shumë përgjegjësi dhe ngarkesë që ju kufizon nga aktivitetet e tjera.

Bricjapi

Do të merrni lajme të pakëndshme për të ardhmen tuaj. Planet nuk realizohen, marrëveshjet anulohen dhe planet e udhëtimit dhe studimit vonohen. Hëna që lëviz te Virgjëresha ju nxit të bëni një plan tjetër jete dhe t'i jepni përparësi lumturisë personale.

Për të avancuar profesionalisht, duhet të ndryshoni planet tuaja. Vendosni qëllime të reja dhe synoni horizonte të reja.

Ujori 

Kundërshtimi i krijuar mes Venusit dhe Saturnit, shkakton luhatje të forta në psikologjinë tuaj për shkak të problemeve financiare që nuk i zgjidhni dot. Borxhet e së shkuarës po trokasin në derën tuaj, duke ju bërë të ndiheni në ankth. Në të njëjtën kohë ka borxhe aktuale dhe të gjitha së bashku është një mal me shpenzime. Hëna duke lëvizur në Virgjëreshë, hedh dritën e saj atje, duke u përpjekur të japë një zgjidhje, ndoshta me një huazim.

Problemet financiare janë burimi kryesor i stresit. Profesionalisht, partneritetet e reja kërkojnë kohë për të dhënë fryte.

Peshqit 

Jeni të largët, të ftohtë, diçka me të cilën nuk jeni mësuar, për t'u mbrojtur nga lidhjet emocionale. Njerëzit që ju afrohen nuk ju dëshirojnë të gjithë dëm, por për shkak se jeni djegur në të kaluarën, mbani rrobat tuaja. Hëna që lëviz në shenjën e Virgjëreshës ju fokuson në pikat e forta të të tjerëve.

Ju luftoni për një partneritet të ri, por gjithçka ndodh dhe dështon. Vonesat dhe shtyrjet luajnë me durimin tuaj. Financat janë të qëndrueshme pa zhvillime të veçanta.

Lajmet e fundit nga