LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi, 24 shtator 2023/ Parashikimi i yjeve për 12 shenjat e zodiakut

23 Shtator 2023, 22:54, Horoskopi CNA

Horoskopi, 24 shtator 2023/ Parashikimi i yjeve për 12 shenjat e zodiakut

Dashi 

Për sot të dielën kur Hëna lëviz në shenjën e Bricjapit, ju nuk po shijoni pushimet relaksuese, por mendja juaj është përballë detyrimeve profesionale që ju presin nga nesër. E keni vendosur shiritin lart në punë, duke synuar njohjen dhe promovimin social. Ndoshta sot keni marrë një punë në shtëpi, me shpresën se përpjekjet tuaja të nderuara do të vlerësohen nga eprorët.

Sot keni vetëm interesa profesionale dhe jeni thellësisht të fokusuar në karrierën tuaj.

Demi 

Sot e diel është ideale për të ëndërruar dhe në të njëjtën kohë për të realizuar qëllimet tuaja një nga një. Hëna nga shenja e Bricjapit është në një pozicion shumë të favorshëm për ju dhe ju inkurajon të planifikoni hapat e ardhshëm që do t'ju çojnë drejt suksesit, personal dhe profesional. Njohuritë, studimet dhe udhëtimet do të bëhen trampolina e lumturisë suaj. Keni tendenca për pavarësi.

Planet e biznesit janë të avancuara dhe ambiciet janë përmbushur. Në financat keni nevojë për menaxhim të matur, sepse emocionoheni dhe bëni blerje joserioze.

Binjakët

Hëna lëviz në shenjën e Bricjapit, me dëshirën tuaj bazë për të qëndruar brenda, duke shmangur bisedat e kota dhe daljet e panevojshme, të cilat nuk ju ofrojnë asgjë të dobishme. Sigurisht, arsyeja është kryesisht ajo financiare që ju kufizon dhe gjeni justifikime se nuk keni oreks. Ju nuk dini si të merreni me këtë çështje të veçantë, kështu që jeni të stresuar. Financat nuk i keni menaxhuar siç duhet në të kaluarën dhe tani jeni në një pozitë të vështirë. Një kredi mund të jetë zgjidhja.

Problemi i madh që duhet të zgjidhni është ai financiar. Mundohuni të gjeni mënyra për ta zgjidhur atë.

Gaforrja 

Kur Hëna kalon në shenjën diametralisht të kundërt të Bricjapit, ju theksoni marrëdhëniet ndërpersonale. Dëshira juaj është të jeni me njerëzit që doni dhe jeni të lidhur ngushtë. Partneri, apo partneri, përcakton humorin tuaj sot, ndaj sigurohuni që të mos përplaseni me ta për asnjë arsye. Mosmarrëveshjet mes jush mund të zgjidhen në mënyrë miqësore.

Një partneritet i ri është në horizont dhe tashmë po përgatiteni të merrni përsipër detyra të reja.

Luani 

Hëna duke kaluar në shenjën e Bricjapit, sjell përmbysje dhe ndryshime në orarin tuaj si pasojë e të cilave çorganizoheni. Ndjenja e lodhjes është intensive nga puna që nuk ka fund. Jeta e përditshme të lodh fizikisht dhe stresi bie në të kuqe. Sigurohuni që të vëzhgoni oraret e gjumit dhe dietën tuaj. Prisni atë që kërcënon fitnesin dhe ruani mirëqenien.

Disa punë në pritje do të vjedhin kohë nga festa e sotme. Por stresi insiston të të hajë.

Virgjëresha 

Dëshira juaj është të takoni miqtë, të bëni një shëtitje ose të merreni me fëmijët tuaj. Sot jeni bujarë dhe kushdo që është pranë jush është me fat. Spontaniteti dhe ekspresiviteti theksohen veçanërisht dhe rrisin aksionet tuaja në dashuri.

Ju përfitoni nga dita e sotme, që është ditë pushimi, për t'u marrë me gjëra të këndshme jashtë punës, pa ndjerë fajin e njohur. Shpenzime për argëtim dhe dalje.

Peshorja

Është një mundësi për t'u afruar me të dashurit dhe për të diskutuar çështje aktuale. Mbledhja rreth tryezës familjare, përveç atmosferës së ngrohtë që krijon, sjell edhe mosmarrëveshje. Mos lejoni që ngarkesa emocionale e ditës t'ju bëjë të zymtë dhe t'ju prishë humorin.

Nuk jeni të shqetësuar për biznesin sot. Sigurohuni që të pastroni kokën nga konceptet e javës. Shpenzimet e shtëpisë po ecin.

Akrepi 

Ajo që zgjidhni për sot është të dilni me miqtë, grupet, të takoni të njohur dhe të shkëmbeni informacione. Një ditë plot shoqërueshmëri, shoqërim, kontakte dhe lajme të lumtura. Kudo që të jeni, bëheni në qendër të vëmendjes dhe interesit. Mendimi juaj ka rëndësi, mendimi juaj respektohet dhe idetë tuaja janë të shkëlqyera.

Profesionalisht, ju planifikoni hapat tuaj të ardhshëm duke shkarkuar ide. Daljet dhe argëtimi kërkojnë një portofol të fortë.

Shigjetari

Ju bëni llogaritë, shkruani, fshini, mbani shënim të ardhurat dhe shpenzimet. Ju dëshironi të kurseni para, të kurseni për momente nevoje, të ndiheni të sigurt nga paratë që keni në krah. Nga ana tjetër, ju bëheni një shpenzues, duke bërë blerje joserioze. Gjithçka që do të siguroni në fund është stresi.

Puna juaj ju jep kënaqësi, por tregohuni më të përmbajtur në blerjet për të kursyer para.

Bricjapi

Dita është e përshtatshme për të nisur gjëra të reja dhe për të bërë hapje personale. Jeni të hapur ndaj sfidave, megjithëse vendimet që merrni nuk do të bazohen në logjikë, por në emocion. Lëreni ditën të kalojë pa finalizuar planet, planet për të ardhmen, sepse më vonë mund të pendoheni dhe të ndryshoni mendje.

Puna nuk do ju shqetësojë sot. Do merreni me gjëra të tjera dhe kryesisht me veten. Shpenzime për rinovimin e garderobës dhe pamjes së jashtme.

Ujori 

Ju hezitoni të merreni me ndonjë gjë të re, nuk doni të mbingarkoni veten dhe gjithçka që ju intereson është pushimi. Ndaj përfitoni nga dita për relaksim, meditim, gjëra që ju nevojiten dhe mos lejoni askënd të ndryshojë orarin tuaj.

Ju jeni në gjendje të dalloni sfondin që lëviz pas shpine në punë. Përfitimi financiar nga një burim i fshehur të ardhurash.

Peshqit 

Një ditë e mbushur me takime dhe komunikime. Sot e kaloni duke dalë, pasi keni kohë të lirë në dispozicion. Diskutimet kanë të bëjnë kryesisht me planifikimin e së ardhmes, hapat e ardhshëm për avancim profesional dhe mënyrat për të arritur qëllimet. Njerëz të rinj hyjnë në jetën tuaj dhe e bëjnë atë më të mire.

Një plan biznesi hyn në lojë dhe ju filloni diçka të re. Do t'ju duhet një sasi e vogël parash për të filluar.

Lajmet e fundit nga