LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e hënë, 11 shtator 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet

10 Shtator 2023, 22:47, Horoskopi CNA

Horoskopi, e hënë, 11 shtator 2023/ Çfarë kanë

Dashi

Java fillon, i dashur Dash, me Hënën që kalon në shenjën e Luanit, e cila simbolizon për ju sektorin e gëzimit, argëtimit, dashurisë dhe pakujdesisë. Lidhja e Hënës me Venusin i intensifikon këto karakteristika dhe ju jep më shumë bujari, spontanitet, romancë, ndjeshmëri dhe mbi të gjitha shoqërueshmëri dhe ekstroversion. Ju angazhoheni në hobi dhe aktivitete që i doni dhe që ju bëjnë të lumtur.

Mendja juaj është të dilni dhe të argëtoheni. Nuk do mungojnë shpenzimet për të kaluar sa më mirë.

Demi 

Java fillon me lëvizjen e Hënës në Luan, e cila për ju simbolizon shtëpinë dhe familjen. Nuk keni dëshirë të dilni nga shtëpia. Afërdita së bashku me Hënën, ju bën të ndiheni shumë mirë në folenë tuaj, aq sa nuk dëshironi të prishni këtë ndjenjë sigurie.

Të ardhurat vijnë nga hapje biznesi ose nga shitja e pronës. Profesionalisht jeni në momentin më të mirë të karrierës suaj.

Binjakët 

Me Hënën që lëviz në shenjën e Luanit, fillon dita e parë e javës. Nga ky pozicion rriten edhe më shumë talentet tuaja komunikuese dhe elokuenca që tashmë i zotëroni. Prania e Venusit në të njëjtin pozicion me Hënën i bën kontaktet të këndshme pasi ju afron me njerëzit që doni. Të gjithë rreth jush kanë një fjalë të mirë për të thënë për ju.

Favorizohen diskutime dhe marrëveshje profesionale të të gjitha llojeve. Financat rriten me të ardhurat nga rritja e pagave.

Gaforrja 

Fusha ku fokusoni interesin tuaj janë financat, të cilat po ju ndryshojnë dhe po ju stresojnë. Për paqëndrueshmëri, sigurohuni që të vendosni edhe dorën, pasi jeni shpenzues. Afërdita në të njëjtën hapësirë ??me Hënën sjell të ardhura por ju nuk i mbani. Mundohuni të kurseni një pjesë të të ardhurave që të mos futeni në një situatë të vështirë.

Nëse do arrini të kontrolloni shpenzimet me të ardhurat gjithçka do të jetë mirë.

Luani 

Mund t'i shprehni ndjenjat tuaja dhe t'i komunikoni ato me mjedisin e ngushtë dhe njerëzit që ju duan. Afërdita, e cila është edhe në shenjën tuaj, bën shoqëri me Hënën dhe dy arketipet femërore, simbolet, ju favorizojnë në nivel personal dhe në përgjithësi në të gjitha fushat. Jeni gati të hidhni hapin e parë për të propozuar një partneritet të ri për të cilin e keni menduar prej kohësh. Shpenzimet e kujdesit kanë nevojë për rregullsi.

Virgjëresha

Sot, e hënë, Hëna kalon në shenjën e Luanit, e cila është në zonën ku banon nënndërgjegjja. Nuk doni të ngriheni nga shtrati, nuk doni të dilni nga shtëpia dhe nuk dëshironi të shkoni në punë. Me fat për ju që jeni në të njëjtën hapësirë ??me Hënën dhe Venusin që ju lehtëson melankolinë.

Favor financiar nga një bonus shtesë që ju takon në punë. Marrëveshjet e biznesit që mbani sekret do të kenë një fund të lumtur. 

Peshorja

Koncepti juaj kryesor është të gjeni një mënyrë për të realizuar ëndrrat tuaja dhe për të realizuar ambiciet tuaja. Venusi në lidhje me Hënën në të njëjtën hapësirë ??sjell rezultatet e dëshiruara dhe dëshirat tuaja realizohen. Miqtë me të vërtetë ju duan dhe ju mbështesin.

Planet e biznesit zbatohen me ndihmën e miqve që ju befasojnë me interesin e tyre. Një dhuratë është më e pakta që mund t'i ofroni për t'i kënaqur. 

Akrepi

Hëna nga zeniti i grafikut tuaj ju fokuson në çështjet e karrierës profesionale. Atje jep maksimumin në kërkim të njohjes. Venusi në lidhje me Hënën në të njëjtën hapësirë ??sjell zhvillime pozitive. Njerëzit lart në hierarki ju pëlqejnë dhe ju promovojnë.

Njohja profesionale, ngritja në detyrë dhe rritja e pagave janë çështjet më të rëndësishme për ju në këtë kohë dhe ju nuk dëshironi tjetër veçse sukses.

Shigjetari

Është një ditë udhëtimi me Hënën që lëviz në shenjën e Luanit dhe në sektorin që simbolizon destinacionet e largëta ekzotike. Jeni të favorizuar dhe dëshira juaj do të realizohet. Për këtë do të kujdeset Afërdita, e cila është në shoqërinë e Hënës në të njëjtën hapësirë. Jashtët ju përshtaten, duke ju përshtatur si një shenjë eksplorimi dhe lakmie.

Një bashkëpunim i ri me bazë jashtë është shumë pozitiv nëse është në planet tuaja. Sa i përket financave, parashikohen disa shpenzime.

Bricjapi 

Sot është e hënë dhe një javë e re fillon me oreks dhe humor të dobët. Hëna që lëviz në shenjën e Luanit, ju hedh psikologjikisht dhe ju kthen drejt introversionit. Kujtimet nga e kaluara flasin para jush. Afërdita nga i njëjti pozicion mban shoqëri me Hënën dhe të dy së ??bashku përpiqen të zbusin humorin që ju pushton duke larguar kujtimet e këqija.

Ju pret fat i madh nga një partneritet i ri profesional. Në financë, ju shlyeni një borxh nga të ardhurat që rrjedhin në llogarinë tuaj.

Bricjapi 

Hëna që lëviz në shenjën e Luanit, ju hedh psikologjikisht dhe ju kthen drejt introversionit. Kujtimet nga e kaluara flasin para jush. Afërdita nga i njëjti pozicion mban shoqëri me Hënën dhe të dy së ??bashku përpiqen të zbusin humorin që ju pushton duke larguar kujtimet e këqija.

Ju pret fat i madh nga një partneritet i ri profesional. Në financë, ju shlyeni një borxh nga të ardhurat që rrjedhin në llogarinë tuaj.

Ujori 

Hëna lëviz në shenjën e Luanit e cila është në sektorin diametralisht të kundërt. Të tjerët janë prioriteti juaj kryesor dhe kuptimi juaj kryesor. Personat e rëndësishëm në jetën tuaj janë zakonisht nga mjedisi i ngushtë dhe ju duan vërtet. Afërdita kujdeset për këtë pasi ajo është në lidhje me Hënën në të njëjtën hapësirë.

Ata ju ofrojnë një punë dhe ju nuk mund ta refuzoni pasi është shumë joshëse dhe paratë janë po aq të kënaqshme.

Peshqit

Që në mëngjes që duhet të dilni nga shtëpia jeni të mërzitur. Hëna që lëviz në shenjën e Luanit përpiqet t'ju lëkundë, por ju i vendosni shpresat në Venusin e bukur që është në lidhje me të. Ndaj mos u shqetësoni sepse dita mund të fillojë gabim por do të dalë pozitivisht.

Sot do të punoni nën stres dhe presion, por me kalimin e kohës gjërat do të qetësohen.

Lajmet e fundit nga