LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi për muajin shtator nga Paolo Fox/ Surprizat dhe sfidat për secilën shenjë të zodiakut

31 Gusht 2023, 22:53, Horoskopi CNA

Horoskopi për muajin shtator nga Paolo Fox/ Surprizat dhe sfidat për

Dashi

Fundi i verës sjell përgjegjësi dhe detyra të reja kështu që mund të keni panik. Do t'ju duhet të mësoni të jeni më të butë me veten tuaj. Lërini mënjanë pasiguritë tuaja.

Aftësitë tuaja sociale po shkëlqejnë kohët e fundit, ndaj përdorni këtë energji për të ndërtuar marrëdhënie kuptimplotë. Kreativiteti dhe mençuria juaj janë të larta, ndaj përdorni këto energji në favorin tuaj. Megjithatë, shëndeti juaj mund të jetë paksa i dobët, mos harroni të kujdeseni për të. 

Në dashuri jeni në rrugën e duhur, por gjithmonë ka vend për përmirësim. 

Financat tuaja duken të qëndrueshme, por kujdes nga vendimet impulsive.

Demi

Demët mund të kenë shumë zënka në të ardhmen. Çdo rast mund të ndezë polemika, sidomos në fushën e dashurisë. Ju keni bërë mjaft kompromise, tashmë dëshironi që nevojat tuaja të respektohen, jo të nënçmohen.

Në punë, zëri juaj do të dëgjohet më shumë. Ka një evolucion gradual që po ndodh, por asgjë që nuk mund ta përballoni.

Nëse keni zgjedhje për të bërë, do të jetë një shtator shumë i rëndësishëm për ju. 

Sa për financat, duhet të jeni të kujdesshëm. 

Binjakët

Këtë shtator do të jeni në humor të keq, në çdo kuptim. Ndikimi negativ i yjeve do të rihapë shumë çështje që keni menduar se janë të zgjidhura, duke ngadalësuar përparimin tuaj. 

Stresi ju bën nervoz, ndaj kini kujdes nga impulsiviteti, i cili mund t'ju kushtojë shtrenjtë. 

Pavarësisht disa pengesave të vogla financiare, karriera dhe dashuria juaj duken të qëndrueshme. 

Shëndeti juaj mund të ketë nevojë për pak më shumë vëmendje. Mos harroni vizitat e rregullta te mjeku. 

Gaforrja 

Është momenti i së vërtetës për të lindurit në Gaforre. Në javët e ardhshme do t'ju duhet t'i tregoni vetes dhe atyre përreth jush vlerën tuaj dhe qëndrueshmërinë e ambicieve tuaja. 

Përshtatshmëria juaj do t'ju lejojë të kapërceni çdo pengesë, por kini kujdes për shëndetin tuaj! Mbani një sy në mirëqenien tuaj fizike dhe mendore. 

Përsa i përket dashurisë, çiftet do t’i kenë gjërat në drejtimin e duhur, ndërsa beqarët duhet të përgatiten për njohje të reja.

Ndërsa për financat, mos lejoni që të ndikojnë negativisht vendimet e nxituara.

Luani

Një atmosferë sigurie rrethon ata që kanë lindur në Luan. Gjithçka duket se do të shkojë ashtu siç është planifikuar për ju këto ditë. 

Në punë do bëni hapa të mëdhenj, do t’i luani mirë letrat dhe do merrni kënaqësi të madhe. 

Në dashuri do të keni mundësi të afroheni edhe më shumë me partnerin. Ata që janë ende beqarë nuk duhet të dëshpërohen, pasi mund të kenë njohje të reja.

Për financat duhet të shpenzoni me kujdes.

Virgjëresha

Karriera është premtuese, por disa prej jush gjenden në një udhëkryq. Nuk ka më kohë, duhet të merrni një vendim.

Dashuria lulëzon në jetën e të lindurve në Virgjëreshë. Yjet ju buzëqeshin, veçanërisht Afërdita, e cila do të jetë e gatshme t'ju mbështesë në miqësitë tuaja. Është koha e përkryer për të bërë lëvizjen tuaj, mos i fshehni ndjenjat. 

Fati është në favorin tuaj, por kini kujdes për shëndetin tuaj, mund të jetë thembra juaj e Akilit. Në dashuri jeni në rrugën e duhur.

Financat tuaja duken të qëndrueshme, falë intuitës që keni. 

Peshorja

Të lindurit në Peshore kanë projekte afatgjata. Është koha për të demonstruar ambicie, synoni për më lart dhe përpiquni të zhvilloni diçka të re.

Aftësitë tuaja të komunikimit mund të bëjnë ndryshime në karrierë dhe dashuri. 

Me partnerin do të ndiheni më afër se kurrë, ndaj është koha për të ndërtuar diçka konkrete. Vendosni themelet për një të ardhme në të cilën mund të ndani shumë kujtime së bashku. 

Mbani një sy hapur në financat tuaja, ka vend për përmirësim.

Akrepi

Të lindurit në Akrep do të luftojnë për të qenë më të hapur, por sërish do të kenë tendencën të refuzojnë ndihmën e të tjerëve. Jini më tolerantë me veten, pranoni mbështetjen e atyre që doni në këtë periudhë të vështirë.

Jeni në rrugën e duhur për sa i përket karrierës dhe financave. 

Ndoshta duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje shëndetit tuaj, jo ta neglizhoni atë. 

Dashuria mund të mos jetë ashtu siç do ta dëshironit për momentin, por gjërat mund të ndryshojnë shpejt. 

Shigjetari

Të lindurit në Shigjetar do të jenë të çekuilibruar. Aftësitë tuaja përshtatëse do t'ju ndihmojnë të kapërceni pengesat.

Në punë, gjërat do të jenë në rrugë të mbarë dhe lodhja më në fund do të sjellë disa rezultate.

Fati nuk është në anën tuaj përsa i përket dashurisë, do të ndiheni të mërzitur dhe të pasigurt për të ardhmen. Përpiquni ta shikoni situatën nga një këndvështrim tjetër, ka një zgjidhje të thjeshtë që nuk e keni menduar. 

Nga ana tjetër, shëndeti juaj do të jetë i mirë. Do të jeni në formën e duhur. Mbani një ekuilibër dhe kini kujdes nga financat. 

Bricjapi 

Të lindurit në Bricjap do të jenë konfuzë. Gjithçka rrotullohet rreth jush me një shpejtësi që ju duket e pakuptueshme. Nuk ka kuptim të përpiqeni ta kontrolloni këtë rrëmujë, përpiquni t’i zgjidhni problemet një nga një.

Pra, është koha për t'u përgatitur për një periudhë emocionesh të mëdha, ato që shumë shpesh i mbajmë brenda nga frika se mos i ekspozojmë.

Marrëdhënia me një person të njohur së fundmi mund të përparojë deri në tetor.

Mund të vini re disa vështirësi në sektorin financiar, por asgjë që nuk mund t'i përballoni. 

Ujori

Të lindurit në Ujor kanë nevojë për më shumë siguri. Edhe pse rrugëtimi juaj po ecën pa probleme, ju keni një tendencë për të parë prapa, për t'u ndikuar nga dyshimet dhe pasiguritë. 

Ju keni më shumë njerëz në anën tuaj sesa mendoni, vazhdoni udhëtimin tuaj me më shumë dëshirë. Por kini kujdes nga shpërthimet emocionale, zemërimi mund t'ju bëjë të thoni gjëra që nuk i keni ndërmend.

Në vendin e punës nuk është koha për të marrë vendime të nxituara. 

Në dashuri ka sfida përpara, por mos harroni se stuhitë i bëjnë oqeanet më të kaltërta. Beqarët duhet të bëjnë një analizë të kujdesshme të asaj që duan për të ardhme.

Shëndeti duket se është paksa i lëkundur, mos u frikësoni, vetëm kujdesuni për veten!

Kursimet tuaja do të sjellin përmirësime në financa dhe do t’i mbajnë ata në ekuilibër.

Peshqit

Pas stuhisë, ka një rreze dielli për të lindurit në Peshq. 

Një periudhe tepër të ndezur në sferën e dashurisë po i vjen fundi. Beqarët duhet të jenë të hapur ndaj mundësive të reja. Më në fund do të gjeni një mënyrë për të takuar partnerin ideal. 

Karriera juaj mund të kërkojë pak më shumë përpjekje nga ana juaj, mos lejoni që pengesat e vogla t'ju dekurajojnë! Jo gjithçka do të shkojë siç është planifikuar dhe disfatat krijojnë padurim dhe nervozizëm. 

Financat tuaja duken të qëndrueshme, vazhdoni t'i menaxhoni ato me mençuri. 

Sa i përket shëndetit mund të jeni një shqetësim të vogël, por gjërat do të përmirësohen./ CNA

Lajmet e fundit nga