LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e shtunë, 23 shtator 2023/ Parashikimi i yjeve për 12 shenjat e zodiakut

22 Shtator 2023, 22:56, Horoskopi CNA

Horoskopi, e shtunë, 23 shtator 2023/ Parashikimi i yjeve për 12

Dashi

Dashi im i dashur, sot është e shtunë, sot është fillimi zyrtar i vjeshtës me hyrjen e Diellit në Peshore, dhe ju jeni fokusuar kryesisht në fushën e marrëdhënieve dhe partneriteteve ndërpersonale. Njerëzit e rëndësishëm në jetë bëhen të vlefshëm, të nevojshëm dhe ju kërkoni shoqërinë dhe këshillën e tyre. Hëna sot kalon në shenjën e Bricjapit duke rritur dëshirën për avancim dhe njohje profesionale. Ju dëshironi të vendosni veten përmes një partneriteti të suksesshëm.

Është koha e duhur për t'u vendosur profesionalisht dhe do të ndihmoheni nga personi që dëshiron t'ju shohë në një pozicion më të lartë.

Demi 

Demi im i dashur, sot është dita e parë e vjeshtës me Diellin që kalon në shenjën e Peshores dhe ju gradualisht po futeni në prizë për t'u kujdesur për veten, gjendjen tuaj fizike, kujdesin për trupin ose dietën tuaj! Ju gradualisht organizoni jetën tuaj të përditshme dhe punën tuaj, vendosni prioritete, bëni orarin tuaj dhe merrni përsipër detyra të reja! Hëna në Bricjap sot përmirëson komunikimet tuaja dhe ju ndihmon të mendoni më ambicioz dhe më gjerësisht për të ardhmen, sepse dëshirat tuaja janë të mëdha.

Pranoni një ofertë joshëse pune që do t'ju largojë nga shtëpia, por do t'ju sjellë më afër suksesit.

Binjakët 

Binjakët e mi të dashur, sot është ekuinoksi i vjeshtës dhe hyrja e Diellit në Peshore, sjell periudhën më romantike dhe krijuese për ju. Talentet tuaja theksohen dhe promovohen me lehtësi. Puna me fëmijët të jep kënaqësi, gëzim dhe optimizëm. Një hobi ju sjell në kontakt me njerëz të tjerë që ndajnë kënaqësinë e lojës. Një ditë për argëtim, flirtim, takime dhe dashuri.

Jeni të interesuar për një partneritet profesional ku do të keni mundësi të lëvizni lirshëm dhe të promovoni talentet tuaja.

Gaforrja

Drita që bie në këtë zonë nuk ju lë indiferentë dhe doemos e ktheni vëmendjen në krijimin e bazave të sigurta. Diskutimi dhe zgjidhja e çështjeve në lidhje me shtëpinë, vendbanimin, pronën ose çështje shumë personale familjare është e mundur. Hëna përballë jush në Bricjap krijon nevojën emocionale për të hedhur një vështrim më serioz në të ardhmen e jetës partnere.

Ju dëshironi të hapni biznesin tuaj familjar, ose të punoni nga shtëpia. Do të keni nevojë për mbështetje financiare që do të keni.

Luani

Dielli duke bërë hyrjen e tij në Peshore zyrtarisht duke hyrë në tremujorin e vjeshtës, ju krijon prirjen për ekstrovert me takime të pafundme. Dita është e përshtatshme për njohje dhe kontakte të reja që ju mbushin me kënaqësi, gëzim dhe optimizëm. Mesazhet pozitive që merrni nga njerëzit që mendojnë për ju dhe nuk janë të paktë.

Ndonëse jeni të stërmbushur nga përgjegjësitë në punë, ia dilni ta përballoni në mënyrën më të mirë. Idetë e zgjuara ju ndihmojnë të përfundoni punën. Jeni të shqetësuar për financat.

Virgjëresha

Fusha e financave është ndezur dhe interesi juaj drejtohet atje, si të siguroni burime më të qëndrueshme! Jeni duke planifikuar një hapje të re financiare apo edhe një fillim të ri profesional. Shqetësimi juaj kryesor është stimulimi i të ardhurave dhe grumbullimi i mallrave. Nga njëra anë ia del mbanë dhe nga ana tjetër e harxhon për argëtim dhe jetë të mirë.

Dita nuk është e përshtatshme për shqetësime biznesi. Kaq nga java tjetër. Financat kërkojnë menaxhim të duhur.

Peshorja

Vit i ri personal me fillime të reja. Ju hapni një rreth të ri dhe mbyllni atë të vjetër. Ju shkruani faqen e parë të vitit tuaj personal, duke bërë fillime profesionale, financiare dhe emocionale. Ju eliminoni problemet e së shkuarës dhe niseni për përvoja të reja. Ju jeni në harkun e anijes dhe ju jeni kapiteni i jetës tuaj.

Fillim i ri profesional, ndryshim drejtimi ose të dhëna të reja në punë. Me financat nuk do të keni ndryshime të rëndësishme.

Akrepi 

Jeni të ftuar të fokusoheni në rigrupimin dhe forcimin tuaj mendor dhe profesional! Ju lëvizni fshehurazi, në prapaskenë, duke mbajtur të fshehura planet për të ardhmen. Ju ende nuk keni vendosur se çfarë doni të bëni dhe jeni duke e kërkuar atë. Përgatituni, organizoni dhe dilni me guxim dhe besim. Një person me besim absolut komunikon shpesh me ju, duke ofruar këshilla dhe ide.

Në prapaskenë do lëvizni në fushën profesionale dhe do bëni marrëveshje të fshehta, të cilat për arsyet tuaja nuk dëshironi të dihet as më e vogla.

Shigjetari 

Hyrja e Diellit në Peshore, sjell një periudhë shoqërueshmërie intensive, ekstroversioni, ndërsa energjia juaj do t'i kushtohet më shumë angazhimit tuaj me kolektivët, zgjerimit të njohjeve tuaja, por edhe angazhimit tuaj me Internet. Do të afroheni më shumë me miqtë, do të bashkoheni në grupe dhe do të ndani qëllime të përbashkëta. Ju reklamoni talentet tuaja, reputacioni juaj rritet dhe ju bëheni të njohur. Është e mundur të drejtosh një grup njerëzish me mendje të njëjtë. Arritja e qëllimit.

Marrëdhënia me publikun do të sjellë njohje që do t'ju lartësojnë në aspektin social dhe profesional. 

Bricjapi 

Parashikohen fillime të reja profesionale, hapje, apo edhe ndryshim kursi. Në çfarëdo që të vendosësh, në fund kurorëzohesh fitues, je njohur dhe mbështetur nga eprorët. Në të njëjtën kohë, sot Hëna lëviz në shenjën tuaj, gjë që sjell pasiguri, duke folezuar brenda jush dyshimet për aftësitë tuaja. Merrni jetën në duart tuaja pa frikë.

Suksesi i madh profesional me promovim dhe zgjerim është i pashmangshëm. Nuk ka asnjë arsye serioze për shqetësim në lidhje me financat.

Ujori 

Një diplomë bachelor, një master, një gjuhë e huaj apo edhe një patentë shoferi janë në planet tuaja të afërta. Ju vendosni qëllime dhe i arrini ato! Ju hapeni profesionalisht dhe financiarisht. Një ndryshim në mënyrën e të menduarit me një botëkuptim të ri.

Në financa do lëvizni fshehurazi me kapitalizime të të ardhurave nga burime të treta. Fillime të reja profesionale.

Peshqit

Dëshirat më të thella të shpirtit tuaj (çfarëdo qofshin ato) do të përmbushen, për sa kohë që ju nuk e humbni guximin dhe vetëdisiplinën tuaj. Prania e Hënës në Bricjap ju ndihmon, me inkurajimin e miqve dhe mbështetjen që merrni nëpërmjet tyre, të rrisni ndjeshëm moralin tuaj.

Parashikohet një fillim i ri profesional i cili do të sjellë përfitime financiare. Siguria është kthyer.

Lajmet e fundit nga