LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e premte, 13 tetor 2023/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

12 Tetor 2023, 23:03, Horoskopi CNA

Horoskopi, e premte, 13 tetor 2023/ Ja çfarë kanë parashikuar

Dashi

Hëna në Peshore nxjerr në plan të parë marrëdhëniet ndërpersonale me një tendencë për t'u ndikuar nga opinionet e të tjerëve. Nëse jeni në një lidhje, sot është një ditë ideale për t'u lidhur mendërisht me partnerin. Nëse jeni beqar, një njohje e re ju mërzit dhe ju nxit imagjinatën.

Nëse jeni beqar, një njohje e re ju mërzit dhe ju nxit imagjinatën.

Demi 

Jeni të orientuar drejt qëllimit dhe ndiqni ëndrrat tuaja.  Hëna në Peshore ju bën të punoni më shumë për t'iu afruar qëllimit tuaj, edhe pse ndonjëherë jeni të stresuar.

Binjakët

Dita sjell dinamizëm dhe fokus në biznes. Interesi juaj është i përqendruar te karriera ku ju ndjekni njohjet dhe statusin më të lartë. Hëna që lëviz në Peshore sjell momente të këndshme, dalje me miqtë.

Karriera juaj merr hov, puna juaj njihet dhe të ardhurat tuaja rriten.

Gaforrja

Dëshira juaj për udhëtime dhe eksperienca të mëdha është përmbushur. Ju promovoni hobi, talente, dizajne dhe krijime artistike. Hëna në Peshore e drejton interesin tuaj drejt shtëpisë, ku njerëzit e dashur kërkojnë përqafimin tuaj. Sot theksohet nevoja për ngrohtësi dhe momente të bukura relaksuese familjare.

Luani 

Çështjet financiare jeni të favorshëm, gjeni zgjidhje për të shlyer borxhet dhe merrni ndihmë nga familja që ju mbështet. Çështjet trashëgimore kanë një rezultat pozitiv. Hëna në Peshore ju sjell në kontakt me shumë njerëz dhe miq që mbështesin planet tuaja. 

Virgjëresha

Dita është e përshtatshme për të vijuar me dokumente apo marrëveshje që do të kenë një perspektivë të qëndrueshme. Në të njëjtën kohë, Hëna nga Peshorja favorizon çështjet financiare.

Rekomandohen gjithashtu lëvizje të synuara investimi sepse do të mund të fitoni më shumë siguri dhe stabilitet.

Peshorja

Sot jeni të favorizuar të jeni aktiv për të kapërcyer pengesat në fushën profesionale por edhe për të stabilizuar sa më mirë të ardhurat tuaja. Megjithatë, mos harroni se sot Hëna lëviz në shenjën tuaj dhe përgatitet për eklipsin e diellit të nesërm, ju jeni në një periudhë ndryshimesh thelbësore të jetës.

Sot mund të promovoni dhe reklamoni veten.

Akrepi 

Sot është dita e duhur për të promovuar, ndjekur apo edhe ndërmarrë plane kreative në mënyrë që të merrni diçka që e dëshironit prej kohësh. Krijohet një marrëdhënie emocionale, krijohen perspektiva për një rrugë të qëndrueshme dhe përkushtim në fushën e dashurisë.

Shigjetari

Merreni shumë me të kaluarën tuaj, punoni disi në prapaskenë, lodheni në këtë kohë profesionalisht, por përpjekjet që bëni do t'ju ndihmojnë veçanërisht sot të kapërceni pengesat dhe të ndiheni shumë më të fortë mendërisht. Dita është gjithashtu e përshtatshme për të qenë aktiv dhe për të zgjidhur problemet profesionale dhe financiare, për të hequr qafe një barrë të madhe.

Bricjapi 

Do të ketë një konfrontim intensiv me eprorët, menaxherët, mbikëqyrësit etj, gjë që do t'ju vërë në një pozicion të vështirë. Ju mund të ngrini zërin, të debatoni dhe të mbroni veten. Do të ndiqni taktika të gabuara dhe kjo do t'ju sjellë përpara faktit të kryer. 

Ujori

Ju rishikoni planet për të ardhmen, ndryshoni filozofinë tuaj të jetës dhe botëkuptimin. Do të filloni studimet për të ndryshuar lëndën tuaj profesionale.

Për ju që nuk jeni në një lidhje, ka shumë gjasa që të takoni një person.

Peshqit

Ju keni fituar tashmë njohuritë dhe përvojën që ju nevojiten për të ecur përpara me sukses me planet e ardhshme. Ndaj sot jeni të favorizuar për fillimin e një seminari, stabilizim të suksesshëm të dokumenteve/marrëveshjeve ligjore dhe gjithashtu për njohje profesionale. Ju merrni mbështetje dhe këshilla nga një person që ka përvojë për t'ju udhëhequr në drejtimin e duhur.

Lajmet e fundit nga