LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e diel, 22 tetor 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet, sipas Paolo Fox

21 Tetor 2023, 23:11, Horoskopi CNA

Horoskopi, e diel, 22 tetor 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet,

DASHI

Në dashuri, qëndroni të qetë dhe racional, lini mënjanë impulsivitetin që mund të krijojë probleme; në këtë moment keni nevojë për siguri dhe jo për komplikime, kjo është arsyeja pse ata që sapo kanë pasur një ndarje mund të kënaqen me një marrëdhënie me kohë të pjesshme pa angazhim. Dashi pëlqen të pushtojë dhe për këtë arsye vrapon pas njerëzve të pakapshëm, por tani do të ishte ideale të fokusoheshe te stabiliteti. Yje të shkëlqyer për çiftet që mund të realizojnë projekte të përbashkëta. Kushdo që ka biznesin e tij merr më shumë se një ofertë dhe nuk përjashtohet që një çështje ligjore të zgjidhet, të paktën pjesërisht, kjo varet nga ajo që është bërë në të kaluarën. Ky është një vit përparimesh, kjo e diel ju sjell më afër dashurisë.

DEMI

Ditët e fundit kanë qenë të rënda dhe stresuese, ka pasur shpenzime dhe ata që kanë një punë janë në ankth, këto ditë është e rëndësishme të relaksoheni. Për shkak të problemeve të shtëpisë dhe angazhimeve të akumuluara, muajt e fundit kanë qenë vërtet të komplikuar për t’u menaxhuar. Mundohuni të jeni më të kujdesshëm dhe të mendoni se dashuria mund të rizgjohet, edhe ata që kanë përjetuar më shumë se një muaj mungesë pasioni tani po rizbulojnë dëshirën për t’u dashuruar. Ata mund të gjejnë diçka tjetër pas një mbylljeje apo ndarjeje. Paolo Fox nënvizon se kur ka yje të mirë, dashuria nuk vjen në shtëpi, por është më e lehtë për t’u gjetur, ndaj vini bast për vullnetin tuaj të mirë.

BINJAKËT

Është një e diel testimi. Nëse shihni që sot gjërat nuk po shkojnë mirë në dashuri dhe një person sillet ndryshe nga ç’prisnit, reflektoni dhe merrni kohë; disa raporte kanë ndryshuar kohët e fundit. Një fund i rëndësishëm i muajit po vjen për punë. Mundohuni të lidhni marrëveshje dhe kontrata sa më shpejt të jetë e mundur. Sot është e dobishme të përpiqeni të rivendosni një marrëdhënie të mirë me njerëzit që ju rrethojnë. Hëna në aspektin e shkëlqyer zbulon dëshirën për t’u përfshirë, për të qenë me të tjerët. Është turp që ndjenjat janë dukur të largëta prej disa kohësh, ndoshta jo për shkak të mungesës së dashurisë, por vetëm kohës për t’iu kushtuar ndjenjave.

GAFORRJA

Marrëdhëniet që lindin gjatë kësaj periudhe janë të rëndësishme dhe mund të menaxhoni diçka të bukur në një kohë të shkurtër. Të shtunën kishte një dyshim me Hënën në opozitë, sot është zgjidhur. Nga kjo e diel fillon një fazë vlerësimi pozitiv për çiftet që ishin në rrezik dhe ata që u mungon dashuria do të bëjnë njohje të reja. Ju mund të merrni një mesazh surprizë, ose të shihni një person me të cilin nuk jeni dëgjuar prej kohësh këto ditë. Zemra juaj rreh fort dhe dëshira për t’u dashuruar kthehet. Disa dyshime për punën, ka nga ata që vendosin çelësin në punë, po ecni shumë mirë dhe po turpëroni dikë!

LUANI

Ju pëlqejnë sfidat. Pra, nëse kohët e fundit keni përfunduar një marrëdhënie pune ose dëshironi t’u tregoni disa njerëzve se mund t’ia dilni pa ndihmë, kjo është koha e duhur për të pohuar veten. Për çështjet e punës varet nga e kaluara juaj, ata që kanë mbetur në stanjacion tashmë janë larguar dhe ata që duan të nisin një projekt të ri nuk duhet të ndalen tani. Nuk do të habitesha nëse do të pranonit edhe sfida të rënda, madje kërkuese, në nivel fizik. Mos i nënvlerësoni njerëzit që ju duan gjatë kësaj periudhe. Jupiteri është në një aspekt të komplikuar, por mos harroni se këto janë tensione që mund të kapërcehen, më shumë se çdo gjë tjetër ato kanë të bëjnë me çështje ekonomike në pritje.

VIRGJËRESHA

Gjërat që bëni funksionojnë, por ka filluar të ketë ndërhyrje, njerëz që ju pengojnë ose japin këshilla. Ju vërtet nuk e toleroni këtë, keni një projekt, një program për të ndjekur dhe nuk pranoni ndërhyrje. Për këtë arsye prej disa kohësh keni vendosur të mos dëgjoni askënd dhe të vazhdoni rrugën tuaj. Është normale nëse jeni një sipërmarrës ose punoni në mënyrë të pavarur të ndiqni instinktin tuaj, e keni pasur një ide të mirë dhe po shkoni në drejtimin e duhur. Prania e kundërshtarëve për të luftuar është e pashmangshme, por nuk duhet të zemëroheni shumë. Jeni mirë në sektorin tuaj, mos kërkoni krahasimin me ata që bëjnë gjëra të ndryshme. Sot Është një e diel e rëndësishme për ndjenjat, nëse ka shumë shqetësime, ndani një moment për ata që doni, për familjen tuaj.

PESHORJA

Yjet ju shpërblejnë dhe që nga 14 tetori duhet të keni vënë re një forcë më të madhe fizike. Dy javët e fundit kanë qenë vërtet të lodhshme, jo pak janë vënë në provë. Tani duhet të rifreskoni shpirtin falë ndjenjave. Shpresoj që të jetë personi i duhur pranë jush. Dashuria mund të bëhet sërish e vlefshme dhe do të doja që të gjitha zemrat e vetmuara, të zhgënjyera apo të ndara ta mendojnë këtë fund muaji dhe gjithë muajin nëntor si një periudhë rikuperimi. Dikush do të jetë në gjendje të shërojë një marrëdhënie, ata që kanë përjetuar një krizë serioze dhe të thellë dashurie do të kuptojnë nëse është e drejtë të ecin përpara apo jo.

AKREPI

Në çiftet në të cilët ka pasur krizë, intolerancë apo shkëputje në dy muajt e fundit, nga kjo e diel mund të rikuperoni nëse dëshironi. Nëse e shihni që gjërat nuk po shkojnë mirë, duhet të jeni ju që do të rinisni pasionin, qoftë edhe duke organizuar diçka intime, për shembull një takim. Ka nga ata që kanë humbur një intimitet që duhet gjetur sërish. Periudha interesante për ata që më në fund duan të marrin konsensus, projektet e nisura së fundmi po funksionojnë më mirë se sa pritej. Mbeten hutimet lidhur me paratë dhe çështjet ligjore, me Jupiterin kundër tij është normale. Ka mjaft probleme që kanë lindur shumë kohë më parë, por diçka interesante mund të ndodhë pikërisht tani.

SHIGJETARI

Tani për tani ju jeni duke u testuar emocionalisht në marrëdhëniet. Kjo është një ditë që sjell një konflikt të vogël, ka të ngjarë që prej disa kohësh të mos ndiheni plotësisht të kënaqur në dashuri, ose një person të jetë i largët fizikisht ose psikologjikisht. Ata që do të zhvillojnë një aktivitet të dielën do jenë më nervozë. Në dashuri, çiftet që nuk punojnë ose që merren në pyetje, tani ecin në litar. Një ditë shqetësuese, por në fund funksionale nëse keni ndërmend të thoni atë që mendoni. Nëse tashmë ndjeni pak agjitacion të tepërt, do të thotë se diçka po ndryshon në një marrëdhënie. Do të keni tensione me Binjakët, Virgjëreshën dhe Peshqit.

BRICJAPI

Jupiteri dhe Venusi janë aktive. Ka të ngjarë që të kërkoni para për të përfunduar një projekt, blerjet dhe situatat për sa i përket financave do të jenë më të favorizuara nga e hëna e datës 23. Ju dini si ta bëni punën tuaj, por është dikush që përpiqet t’ju bllokojë, ju vë në gjendje të keqe, me shpresën se do të dorëzohesh; Mos u shqetëso, duhet të ecësh përpara. Mundohuni të gjeni qetësi në familje ose në shtëpi, ambicia juaj duhet të jetë e kënaqur. Nuk keni pse të vini në dyshim marrëdhëniet më të vërteta, ju duhet të përjetoni miqësi të sigurta dhe marrëdhënie romantike. Një ditë që afron çiftet, një periudhë interesante për zemrat e vetmuara.

UJORI

Jupiteri sjell rishikim të disa projekteve, eksperimentet nuk janë plotësisht të kënaqshme dhe në nivel ekonomik rrezikoni të humbisni kohë për diçka që nuk shkon siç dëshironi. Ata që kanë pasur një dështim në karrierë do të kenë mundësinë ta kompensojnë atë, qoftë edhe në të njëjtën kompani. Ka nga ata që u është dashur të ndalojnë për arsye personale apo familjare, ka shumë stres. Situatat e përjetuara gjatë javëve të fundit kanë sjellë lodhje dhe është e lehtë të rebelohesh. Mos e hidhni poshtë një marrëdhënie të vlefshme vetëm sepse jeni ndjerë të lodhur prej disa kohësh dhe mos pranoni asgjë që dëgjoni. Mërzia dhe përsëritja nuk duhet të jenë pjesë e jetës suaj. Hëna në shenjën tuaj ju bën të qartë në shprehjen e çdo mospajtimi.

PESHQIT

Ekziston rreziku i tensionit me Venusin e kundërt. Çiftet që e duan njëri-tjetrin dhe duhet të arrijnë një marrëveshje për çështje të rëndësishme nuk duhet të humbasin zemrën. Kjo është ende një ditë disi e lodhshme dhe ne ndihemi të mërzitur. Nëse një person nuk ju ofron ndjesi pozitive, mund të mendoni të largoheni; keni projekte të reja në mendje, prandaj duhet të përfshiheni me to këto ditë. Fundi i muajit do të sjellë më shumë sukses, rritje pas datës 23. Jo të gjithë e kuptojnë se edhe ju po ndryshoni mënyrën se si dashuroni, tani keni nevoja të ndryshme se në të kaluarën, vetëm ata që përputhen me dëshirat tuaja do të mund të qëndrojnë pranë jush në të ardhmen.

Lajmet e fundit nga