LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i ditës, 18 Tetor 2023/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

17 Tetor 2023, 23:03, Horoskopi CNA

Horoskopi i ditës, 18 Tetor 2023/ Ja çfarë kanë

Dashi 

Vështirë se do të arrini të mbuloni nevojat tuaja materiale, si dhe ato emocionale. Sot ka shumë punë pa reflektim. Mendoni se planet që bëni për udhëtime të shkëlqyera kanë humbur dhe kjo ju bën të zhgënjeheni.

Demi 

Ndieni një mjerim përreth jush që nuk ju lë të argëtoheni, të kaloni momente të bukura, të dilni dhe të jeni të lumtur. Mendërisht ndiheni të pakënaqur, ndërsa në të njëjtën kohë jeni të shqetësuar për një problem financiar që vështirë se do ta gjejë zgjidhjen. Ju e ngadalësoni fatin kur dembeloheni dhe humbisni mundësitë.

Binjakët 

Ju ndiheni të ndarë për një çështje familjare që ka lindur dhe ka të bëjë me pronën atërore ose disa ndryshime që dëshironi të bëni në shtëpi, riparime dhe rinovime dhe jo të gjithë anëtarët e familjes janë dakord. Një i dashur ngre kundërshtime. Vështirë se do të arrini të gjeni ekuilibrin për të kënaqur të gjithë, pasi jeni të pushtuar nga dembelizmi dhe nuk mund të funksiononi si dikur.

Gaforrja

Sot kur Hëna lëviz në shenjën e Shigjetarit, për ju do të thotë që energjia juaj të kanalizohet në çështjet e punës, detyrimeve të përditshme, por edhe në stilin tuaj të jetesës. Ju dëshironi të dëgjoni nevojat e trupit dhe mendjes suaj, ndaj vendosni të filloni një mënyrë jetese më të shëndetshme, me stërvitje dhe zgjedhje më të mira ushqimore. Ju duhet patjetër që të mos rrëzoheni nga rutina e vështirë që ju pushton.

Luani 

Sot do të dëshironi të angazhoheni më shumë në hobin tuaj ose të kaloni kohë me miqtë duke bërë diçka argëtuese dhe krijuese. Fëmijët tuaj mund të jenë arsyeja që ju i shpëtoni gjërave të parëndësishme sot, duke kërkuar të kaloni kohë me ta.

Virgjëresha

Merreni me çështjet e shtëpisë, krijoni dhe dekoroni hapësirën tuaj personale dhe ndjeni nevojën për t'u izoluar nga bota e jashtme. Ju tregoni dhembshuri dhe mirëkuptim për të tjerët dhe keni nevojë të ndiheni të sigurt me ta. Të afërmit që nuk i keni parë prej kohësh, mund të jetë një mundësi e mirë për t'i takuar.

Peshorja

Çështjet e dokumenteve, nënshkrimeve dhe marrëveshjeve po zhvillohen sot dhe do të kërkojnë vëmendjen tuaj. Por mendja juaj do të shpërqendrohet nga bisedat dhe kontaktet e shumta që do të bëni, ndaj bëni kujdes të mos vendosni shumë gjëra në orarin tuaj sot.

Akrepi 

Mos mendoni me mendjengushtësi. Cilësia më e mirë e jetës për të cilën ëndërroni është e mundur, për sa kohë që dilni nga pasiguritë tuaja personale. Mundohuni të mos tërhiqeni nga qëndrimi juaj materialist sot, sepse mund t'i pakënaqni disa njerëz me qëndrimin tuaj të ngurtë dhe absolut.

Shigjetari

Është një ditë kërkuese me disa vështirësi në biznes nga vonesat, shtyrjet, anulimet që sjellin pesimizëm. Sjellja juaj sot është e çuditshme dhe nuk dini çfarë doni sepse nuk mund të plotësoni nevojat tuaja si emocionale ashtu edhe materiale. Mosbalancim në fushat kryesore të jetës suaj.

Bricjapi 

Mundohuni të relaksoheni sepse lodhja mendore krijon ankth dhe pasiguri të mëtejshme. Mund t'ju bëhen zbulime për armiqtë e fshehur që i kishit dhe nuk i kishit dijeni. Qëndroni të fokusuar në qëllimet tuaja dhe shmangni njerëzit me besueshmëri të dyshimtë.

Ujori 

Nuk keni bërë një komandim të mirë, për pasojë jeni të mbytur nga shpenzimet dhe borxhet e së shkuarës. Ndiheni të pasigurt si financiarisht ashtu edhe emocionalisht. Planet e së ardhmes vështirë se do të promovohen pasi ndjeni një konflikt të brendshëm që ju çorienton nga qëllimi juaj.

Peshqit 

Ju keni një nevojë të madhe që përpjekjet dhe përpjekjet tuaja të njihen dhe kërkoni respektin përkatës për atë që bëni. Keni ambicie dhe doni të arrini lart dhe për këtë arsye do të dëshironi të hidhni hapa për zhvillimin tuaj. Figurat e meshkujve, një baba apo një bashkëshort mund të kenë nevojë për vëmendjen tuaj sot.

Lajmet e fundit nga