LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i ditës, 17 Tetor 2023/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

16 Tetor 2023, 23:02, Horoskopi CNA

Horoskopi i ditës, 17 Tetor 2023/ Ja çfarë kanë

Dashi 

Ju mund të ndiheni të stresuar ose të zemëruar për paratë që menaxhoni me palët e treta që ndoshta po përfitojnë nga ju. Energjia e ulët ju bën të ankoni sepse nuk mund të bëni atë që keni në mendje. Përfitoni nga dita për t'u lidhur me brendësinë tuaj duke bërë kërkime shpirtërore.

Demi 

Ju prireni të mbështeteni tek të tjerët dhe të kërkoni këshilla prej tyre. Ju tregoni dhembshurinë tuaj ndaj njerëzve me të cilët lidheni, edhe pse ata ndonjëherë bëhen kritikë ndaj jush. Gjithsesi, ti ndërton ura, je miqësor dhe i afrueshëm. Mos e merrni personalisht atë që ju thonë dhe bëhuni më të pavarur.

Binjakët

Hëna që lëviz në shenjën e Akrepit ju jep energji detyrimeve të përditshme dhe ndryshimeve që duhet të bëni në orar në mënyrë që të mund të bëni gjithçka brenda një dite duke qenë se jeni të shtyrë nga koha. Është një ditë kur merreni si me punët e shtëpisë ashtu edhe me punët e jashtme, duke ju bërë të ndiheni të stresuar sepse nuk dini nga të filloni dhe ku të përfundoni. 

Gaforrja

Sot theksohen elementet e bujarisë, spontanitetit, ekspresivitetit dhe jeni më social se kurrë. Nuk ju mungon oreksi për flirtim, lojë me fëmijët tuaj dhe argëtim. Jeni optimistë për të ardhmen dhe bëni plane për të përmirësuar jetën tuaj.

Luani 
 
Ju lini mënjanë nevojat tuaja dhe merreni me nevojat e njerëzve që njihni duke zgjidhur problemet e tyre. Por ka raste kur humori ju pushton, si dhe emocionet e forta dhe ndiheni të pushtuar nga konceptet. Rezultati është se ju ankoheni për gjënë më të vogël, ofendoheni nga bisedat dhe kërkoni qetësinë tuaj shpirtërore.
 
Virgjëresha
 
Lëvizjet dhe komunikimet janë të shumta. Mund të jeni duke folur pa pushim në telefon, duke u përgjigjur dhe duke dërguar mesazhe në të njëjtën kohë dhe duke diskutuar çështje të përditshme. Sepse kjo do të sjellë nervozizëm në fund të ditës do të jeni të rraskapitur. 

Peshorja

Hëna kalon në shenjën e Akrepit, e cila drejton interesin tuaj për çështjet që lidhen me financat, menaxhimin e të ardhurave dhe në të njëjtën kohë mendoni se si ta bëni jetën tuaj më të lehtë. Lëreni mënjanë lakminë dhe kufizoni blerjet që nuk janë të nevojshme.

Akrepi 

Sot jeni thirrur të merrni vendime për një hap të ri të rëndësishëm që dëshironi të hidhni në jetën tuaj. Ju i lini mënjanë njerëzit në mjedisin tuaj të ngushtë, të afërmit, vëllezërit e motrat, të cilët konsideroni se mund të ndikojnë negativisht tek ju dhe të frenojnë dëshirat tuaja. Përveç kësaj, ju i kushtoni vëmendje përmirësimit të pamjes tuaj dhe filloni trajtimet e bukurisë.
 
Shigjetari
 
Hëna kalon në shenjën e Akrepit e cila ju ndikon psikologjikisht dhe nuk jeni në gjendje të përballoni asnjë punë që kërkon përpjekje. Energjia juaj e reduktuar ju bën të dëshironi pushim dhe relaksim, por nuk është e lehtë. Nuk dëshironi të shkoni në punë sepse atmosfera nuk është e këndshme. Jeni ngopur me fjalët dhe thashethemet që ju vazhdojnë pas shpine dhe ju kanë prishur humorin.

Bricjapi

Trajtoni çdo person që ju afrohet me fshehtësi dhe dyshim. Në të njëjtën kohë, po bëni disa gjëra sekrete, duke lëvizur në prapaskenë për të mbrojtur sekretet tuaja. Kjo  do të jetë e vështirë, por do t'ia dilni.
 
Ujori

Nuk keni bërë një komandim të mirë, për pasojë jeni të mbytur nga shpenzimet, borxhet dhe borxhet e së shkuarës. Ndiheni të pasigurt si financiarisht ashtu edhe emocionalisht. Planet e së ardhmes vështirë se do të promovohen pasi ndjeni një konflikt të brendshëm që ju çorienton nga qëllimi juaj.

Peshqit
 
Jeni mjaft të ndjeshëm dhe të ndikuar fuqimisht nga të tjerët që vetëm ju lëndojnë.  Ambiciet e qëllimet tuaja nuk përmbushen dhe ju ndjeni kotësi. Është një ditë e vështirë kur mendoni se të dashurit tuaj po ju refuzojnë, po ju zbrazin dhe po kujdesen vetëm për interesat e tyre.

Lajmet e fundit nga