LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e mërkurë, 25 tetor 2023/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

24 Tetor 2023, 22:57, Horoskopi CNA

Horoskopi, e mërkurë, 25 tetor 2023/ Ja çfarë kanë

Dashi 

Ju veproni në mënyrë intuitive dhe e perceptoni sfondin që lëviz pas shpine në fushën e punës dhe kjo është një arsye kryesore pse dëshironi të izoloheni për të organizuar një plan veprimi. Ju mund t'i shtypni emocionet tuaja për një kohë, sepse impulsiviteti nuk sjell rezultate të mira.

Ju përpiqeni të dalloni njerëzit që ju shikojnë dhe flasin pas shpine.

Demi 

Një ditë plot takime ku njerëzit me të cilët shoqëroheni ju mbushin me gëzim dhe optimizëm, ndërsa ndani me ta ëndrrat, synimet dhe aspiratat tuaja për të ardhmen. Mund të theksoni këndvështrimin e tyre dhe të ndikoheni nga opinioni i tyre, për shkak të mbindjeshmërisë emocionale që është evidente këtë ditë.

Në financa ju siguroni burime të reja të ardhurash.

Binjakët

Dita është shumë kërkuese, sjell përgjegjësi dhe detyrime në punë, ku jeni të fokusuar. Ju keni prioritet karrierën, perspektivat, qëllimet dhe martesën. Ju keni vendosur objektiva të larta dhe keni vendosur shiritin lart për të arritur gjithçka që dëshironi. Nga ana tjetër, familja ka kërkesat e veta dhe ju e gjeni veten në një dilemë që ju shtyn të reagoni në mënyrë impulsive.

Gaforrja 

Ju merreni me çështje të zhvillimit personal dhe është e qartë se keni një ndjenjë lirie. Jeni optimistë për të ardhmen, ëndërroni për të nesërmen dhe synoni udhëtimet, studimet dhe njohuritë, të cilat do t'ju ndihmojnë profesionalisht dhe do të rrisni të ardhurat tuaja. Ju mund të fitoni një aftësi të re që do t'ju ndihmojë të zgjeroni horizontet tuaja dhe të pasuroni CV-në tuaj.

Luani 

Ju mund të shtyheni të stresoheni dhe të mërziteni pak, sepse vështirësitë financiare kanë një ndikim në jetën tuaj shoqërore, e cila është e kufizuar. Ditë e vështirë kur kërkoni zgjidhje për të balancuar situatën. Por ju mund të bëni një marrëveshje me bankat, sigurimet, organet tatimore, për ta bërë më të lehtë për ju.

Virgjëresha

Me Hënën që lëviz në shenjën diametralisht të kundërt të Peshqve, ju jeni të fokusuar në nevojat dhe dëshirat e të tjerëve, duke lënë mënjanë tuajat. Ndoshta përpjekjet që bëni sot për të kapërcyer dallimet që ju ndajnë nga personat e rëndësishëm në jetën tuaj do të japin rezultate pasi jeni të hapur dhe të diskutueshëm.

Peshorja

Ju kujdeseni të zgjidhni me lehtësi çështjet e pazgjidhura të përditshmërisë, duke menaxhuar siç duhet kohën tuaj. Ju bëni orarin e ditës dhe nuk i shmangeni atij, sado që të njohurit dhe miqtë përpiqen t'ju joshin në aktivitete të tjera. Dita kalon pa probleme të veçanta me sistemin, organizimin dhe metodën, gjë që ju ndihmon të rregulloni shumë çështje praktike.

Akrepi

Sot do luani, do flirtoni dhe do kaloni momente të bukura duke shijuar gëzimet e vogla të jetës. Angazhimi në një hobi ju jep pakujdesi dhe shpenzoni kohë për atë që ju kënaq.

Përfitimet financiare do të pasojnë gjatë rrugës.

Shigjetari 

Lëvizja e Hënës në shenjën e Peshqve ju shtyn të bëni disa ndërhyrje estetike në hapësirën e shtëpisë, duke rinovuar humorin tuaj të rënë së fundmi. Gjatë ditës, ju merreni me prindërit ose njerëzit me të cilët jetoni dhe konsideroni familje, të kujdesshme, të bezdisshme, për të marrë dashuri dhe rehati.

Bricjapi 

Hëna kalon në shenjën e Peshqve, e cila sjell shumë kontakte, lëvizje dhe ndërveprime me njerëz që ju lidhin me lidhje miqësore apo edhe familjare. Vëllezërit, kushërinjtë, fqinjët janë në qendër të interesit dhe ju pushtojnë gjatë gjithë ditës, me telefonata dhe mesazhe. Aktiviteti intensiv i ditës mund t'ju shkaktojë nervozizëm, ankth, sepse nuk doni të lëndoni askënd dhe të refuzoni ndihmën tuaj.

Ujori 

Cilësia më e mirë e jetës, të cilën po përpiqeni ta siguroni për të ardhmen, kërkon guxim të fortë dhe menaxhim të duhur financiar. Nëse kufizoni shpenzimet, nëse rritni të ardhurat, do të arrini sigurinë që dëshironi dhe do të liroheni nga shqetësimet tuaja, për sa kohë që nuk kaloni në fazën e kundërt, ku fshihen lakmia dhe shpirtngushtësia.

Peshqit

Jeni gjithmonë shumë emocionalë, por sot theksohet veçanërisht ana juaj e ndjeshme. Jeni gati të merrni vendime për jetën tuaj dhe të bëni një fillim të ri, duke filluar me përmirësimin e pamjes suaj, që është përshtypja e parë që perceptojnë të tjerët dhe bileta për të promovuar 'dëshirën' tuaj.

Lajmet e fundit nga