LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dashuria, puna dhe financat për të gjitha shenjat/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për muajin nëntor

29 Tetor 2023, 16:37, Horoskopi CNA

Dashuria, puna dhe financat për të gjitha shenjat/ Çfarë

Dashi

Nëntori do të jetë muaji i marrëdhënieve për të lindurit në shenjën e Dashit. Çiftet e lidhura ngushtë, mund të nisin një projekt të madh: një fëmijë, një lëvizje shtëpie ose një plan që do të përfundojë në mars ose prill.

Beqarët duhet t’i mbajnë sytë hapur për takime interesante. Paolo Fox sugjeron të përqendroheni në karrierën tuaj dhe të përfitoni sa më shumë nga aftësitë tuaja. Yjet tregojnë se mund të merrni një ngritje ose promovim në punë.

Këtë muaj aftësitë dhe vendosmëria juaj do t'ju sjellë rezultate pozitive financiare. Për më tepër, mund të konsideroni të investoni në diçka fitimprurëse në afat të gjatë, të tilla si pasuritë e paluajtshme ose një portofol aksionesh.

Demi

Muaji Nëntor 2023 do të jetë një kohë reflektimi për ju. Prej disa kohësh jeni përpjekur të gjeni ekuilibër në marrëdhëniet e dashurisë, shpesh duke u mbështetur në këshillat dhe mendimet e atyre që ju rrethojnë. Kjo, pjesërisht, mund të ketë turbulluar perceptimin tuaj të vërtetë për dashurinë dhe lidhjet autentike.

Sa i përket beqarëve, ideja e dashurisë me shikim të parë mund t’ju duket romantike dhe dërrmuese, mos harroni të mbani këmbët tuaja në tokë. Pasioni fillestar mund të ndizet shpejt, por është thelbësore që të qëndroni të bazuar në vlerat dhe nevojat tuaja në marrëdhënie.

Paolo Fox rekomandon që t'i kushtoni kohë vetes dhe të shmangni stresin e tepërt. Dashuria dhe marrëdhëniet familjare janë në plan të parë. Ju duhet të gjeni një ekuilibër më të madh mes punës dhe jetës personale. 

Binjakët

Disa ndryshime pozitive do vijnë në muajin nëntor. Binjakët do të bëjnë disa analiza. Ky muaj është fillimi i një faze të mirë rikuperimi. Dashuria do të marrë pak vëmendje këtë muaj. Çiftet afatgjatë që kanë pasur zhgënjime, duhet të shmangim akuzat. Gjëja e fundit që duhet të bëni është ta ktheni njëri-tjetrin kundër.

Do të duhet të merreni me veten dhe të kuptoni se cilat janë qëllimet tuaja të vërteta. Nëse e kuptoni se ndoshta nuk jeni ende gati për një angazhim serioz dhe do të preferonit të eksploroni mundësi të tjera, duhet të jeni të sinqertë, para së gjithash me veten tuaj dhe më pas me partnerin.

Mund të gjeni mundësi për punë të pavarur që do t'ju lejojnë të fitoni më shumë. Fleksibiliteti i profesionit të pavarur i përshtatet mirë personalitetit tuaj. Merrni parasysh përdorimin e aftësive dhe pasioneve tuaja për të filluar një projekt personal që mund të bëhet një burim i qëndrueshëm i të ardhurave me kalimin e kohës.

Gaforrja

Projektet e nisura tani do të shohin rezultatet vitin e ardhshëm. Por nëntori duket të jetë një muaj sfidash për ju. Lidhja juaj emocionale ndaj situatave, së bashku me disa vështirësi në arritjen e qëllimeve tuaja profesionale, mund t'ju bëjë që t'i tregoni këto zhgënjime te partneri juaj, duke e fajësuar atë për gabimet e vjetra ose sjelljet e së kaluarës.

Është thelbësore të mbani mend se inatet ose përdorimi i partnerit tuaj si një rrugëdalje për pakënaqësitë tuaja vetëm do të minojë besimin dhe harmoninë në marrëdhënie. Reflektoni në sjelljen tuaj.

Me një mendje të hapur dhe komunikim të sinqertë, nëntori mund të bëhet një muaj rinovimi dhe rizbulimi në marrëdhënien tuaj. Njohja dhe tejkalimi i këtyre pengesave do t'ju sigurojë një themel të fortë mbi të cilin mund të ndërtoni një lidhje edhe më të thellë dhe më kuptimplotë.

Luani

Jeni shumë konkurues në punë, edhe nëse presioni është një avantazh i madh. Puna intensive apo tensionet ekonomike nuk duhet të derdhen në dashuri. Megjithatë, është e vështirë të mbash zonat të ndara dhe të kesh qetësinë e nevojshme. Tensioni i fortë që u zhvillua edhe në tetor zbutet nga Afërdita, e cila kthehet në një aspekt pozitiv dhe ju ndihmon pjesërisht.

Ka diçka emocionuese në ajër, një potencial për një surprizë ose ndryshim që mund të rigjallërojë marrëdhënien tuaj. Qëndrimi i sigurt i partnerit tuaj tregon se ai po planifikon diçka të madhe, diçka që mund të sjellë magji dhe shkëlqim në bashkimin tuaj.

Nëntori sjell me vete mundësi financiare. Paolo Fox këshillon të jeni të kujdesshëm në vendimet financiare dhe planifikimin për të ardhmen. Në frontin e dashurisë, mund të ketë një rinovim.

Virgjëresha

Nëntori do të jetë muaji i zgjedhjeve. Jupiteri afrohet në mënyrë të favorshme, pasi ju ka ndihmuar për shumë muaj. Paradoksi është se tani mund të kujdeseni për veten tuaj. Ata që kanë një marrëdhënie dashurie me ata që kanë pasur një krizë janë të lirë nga çdo lloj hutimi.

Është e zakonshme që çiftet, veçanërisht ata që kanë një lidhje të fortë emocionale, të kalojnë periudha ku mosmarrëveshjet e vogla ose dallimet e mendimeve mund të ndihen si male të pakapërcyeshme. Zvogëloni pritjet tuaja perfeksioniste dhe mësoni ta shihni bukurinë te gjërat e vogla.

Parashikimet e Paolo Fox tregojnë një periudhë rritjeje personale. Është një kohë e mirë për t'u përqendruar në stërvitje dhe mësim. 

Peshorja

Nëntori mund të sjellë sfida në punë. Paolo Fox sugjeron të qëndroni të qetë dhe t'i përballoni sfidat me vendosmëri. 

Nëse punoni për një kohë të gjatë në familje ose në grup, është e nevojshme të rishikoni aspiratat tuaja, por edhe rolin tuaj. Dashuria mund të sjellë surpriza të këndshme. Historitë e dashurisë që kanë përjetuar krizën e fundit duhet të rikuperohen me kalimin e kohës, sepse sidomos nga dhjetori nuk do të jetë e mundur të ktheheni pas.

Këtë muaj yjet ju sjellin mundësi interesante financiare. Mund të zbuloni një burim të ri të ardhurash ose të merrni një ofertë pune me pagesë të lartë. Është koha për të përdorur aftësitë dhe talentin tuaj për të maksimizuar të ardhurat tuaja. Partneritetet financiare mund të jenë veçanërisht të mira për ju gjatë kësaj kohe.

Akrepi

Nëntori është muaji juaj, Akrepa! Paolo Fox parashikon mundësi të jashtëzakonshme dhe sukses në shumë fusha të jetës. Përfitoni sa më shumë nga kjo fazë pozitive. Do të ndryshoni kurs, projekte ose punë.

Ky do të jetë një muaj lidhjesh të thella dhe pasioni. Natyra juaj shpesh ju shtyn të kërkoni marrëdhënie që janë po aq tërheqëse dhe autentike dhe duket se këtë muaj mund të kryqëzoheni me një person që pasqyron këto cilësi.

Yjet ju inkurajojnë të jeni të hapur dhe të pambrojtur me këtë partner të mundshëm. Tregojeni veten tuaj të vërtetë, me të gjitha frikërat, shpresat dhe dëshirat tuaja. Ky sinqeritet dhe autenticitet mund të krijojë një lidhje edhe më të thellë dhe të qëndrueshme mes jush.

Shigjetari

Nëntori 2023 premton të jetë një muaj surprizash dhe rizbulimesh në fushën e marrëdhënieve për ju. Karizma juaj natyrale dhe shpirti i lirë ju bëjnë një figurë magnetike, tërheqëse për shumë njerëz. Kjo mund të çojë në vëmendje të papritur, veçanërisht nga njerëzit që i keni njohur për një kohë, por kurrë nuk i keni konsideruar në një dritë romantike.

Nëse e gjeni veten në qendër të flirteve apo përparimeve të papritura nga të njohurit apo miqtë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të mos tërhiqeni nga emocionet fillestare. Është e lehtë të ndihesh i kënaqur dhe i tërhequr nga e reja dhe e papritura, por është thelbësore të bësh një hap prapa dhe të vlerësosh situatën me sy kritikë dhe racionalë.

Ju mund të ndiheni pak të shqetësuar në nëntor. Paolo Fox sugjeron që të fokusoheni te shëndeti dhe mirëqenia. Kushtojini vëmendje menaxhimit të stresit dhe kujdesuni për veten.

Bricjapi

Gjatë këtij muaji, ka të ngjarë të gjeni veten duke lundruar nëpër situata komplekse dhe delikate që do të testojnë forcën dhe qëndrueshmërinë e marrëdhënies suaj.

Yjet ju këshillojnë të mos nxirrni përfundime të nxituara ose përfundimtare. Njerëzit, duke përfshirë edhe ju, mund të reagojnë në mënyra të ndryshme kur janë nën presion ose stres, dhe këto reagime nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht karakterin e tyre të vërtetë ose qëllimet afatgjata.

Nga ana tjetër, aftësitë dhe puna juaj e palodhur më në fund do të njihen financiarisht. Ju mund të merrni një rritje page ose shpërblim për përpjekjet tuaja. Është një periudhë e favorshme për të investuar në veten tuaj nëpërmjet kurseve të trajnimit ose përditësimeve profesionale.

Ujori

Nëntori mund të sjellë ndryshime në jetën profesionale të Ujorëve. Paolo Fox rekomandon të jeni fleksibël dhe të përqafoni mundësi të reja. Për disa të tjerë puna do të japë fryte dhe më në fund do të keni diçka për t'u mburrur para atyre që dyshuan tek ju. Në veçanti, ata që filluan një projekt të ri këtë vit do të jenë më të kënaqur.

Dashuria mund të sjellë emocione të forta. Nëse i keni rezistuar provokimeve në dy muajt e fundit, jeta bashkëshortore bëhet sërish më e lehtë. Ata që vazhdojnë të presin një të martuar duhet të gjejnë një zgjidhje.

Befasohuni nga të papriturat dhe lejoni vetes të eksploroni marrëdhënie të reja. Edhe pse mund të mos jeni të njohur me llojin ose karakterin e njerëzve të rinj, prania e tyre në jetën tuaj mund të sjellë freski, emocione dhe ndjesi që do t'ju bëjnë të ndiheni më të përmbushur dhe më të sigurt.

Peshqit

Për Peshqit, ky muaj mund të sjellë në fokus çështjet financiare. Paolo Fox sugjeron të jesh i kujdesshëm në vendimet financiare dhe planifikimin për të ardhmen. Krijimtaria juaj mund të jetë çelësi i fitimeve financiare këtë muaj. Nëse keni talent artistik ose krijues, merrni në konsideratë përdorimin e tij të mirë përmes shitjes së veprave të artit ose vepra artizanale. Ndjekjet krijuese si shkrimi ose muzika mund t'ju sjellin gjithashtu të ardhura shtesë.

Muaji është interesant për ata që duan të fillojnë një projekt, një program që do të shënojë sukses të madh. Kushdo që ka pritur lejen për t'u martuar nuk do të duhet të presë gjatë. Ndërsa për disa të ky nëntor do të jetë një moment për të rizbuluar intimitetin dhe pasionin. 

Për Peshqit beqarë, muaji ka takime të mundshme që mund të kthehen në diçka të veçantë. Fati duket se ka rezervuar dikë që pasqyron dëshirat tuaja më të thella, dikë që mund ta keni ëndërruar ose keni shpresuar ta takoni. Çelësi është të mos përmbaheni./ CNA

Lajmet e fundit nga