LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi i ditës, 29 tetor 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

28 Tetor 2023, 22:53, Horoskopi CNA

Horoskopi i ditës, 29 tetor 2023/ Çfarë kanë parashikuar

Dashi

Komunikimi dhe energjia juaj janë të fokusuara në çështjet që lidhen me financat që lidhen me të tjerët, si dhe çështjet tuaja të trashëgimisë. Disa prej tyre krijojnë ankth, nervozizëm dhe obsesione tek ju. Kundërshtimi i tyre ndaj Jupiterit në shtëpinë tuaj të dytë tregon për ju marrëdhënien konfliktuale me të cilën merreni me çështjet e parave dhe pasurive materiale me nevojën tuaj të brendshme për siguri mendore.

Jeni të thirrur të bëni kujdes me daljet e parave dhe veçanërisht me burimet e përbashkëta që menaxhoni me partnerët.

Demi

Kushtet janë të përshtatshme që ju të kërkoni atë që dëshironi nga të tjerët dhe të arrini aleanca dhe marrëveshje të favorshme në të mirën tuaj. Kundërshtimi i tyre ndaj Jupiterit në shtëpinë tuaj të parë tregon se mund të ketë sfida në marrëdhëniet tuaja, por aftësitë tuaja të komunikimit mund të zgjidhin çdo dallim që lind.

Binjakët

Detyrimet e shumta që grumbullohen kërkojnë planifikim të duhur dhe do t'ju duhet të riorganizoni rutinën tuaj në mënyrë që të keni qetësinë e nevojshme shpirtërore. Kontrasti i planetëve të mësipërm me Jupiterin, vjen për të theksuar se nëse nuk kujdeseni për trupin, do të humbni edhe shpirtin. Kështu, lodhja juaj fizike mund të ndodhë shumë lehtë në të njëjtën kohë me atë psikologjike. Përpiquni të përmirësoni cilësinë e dietës dhe gjumit tuaj për të shmangur rraskapitjen.

Gaforrja

Kundërshtimi i planetëve të mësipërm me Jupiterin mund t'ju sjellë ballë për ballë me dyshimet që keni për veten dhe aftësitë tuaja. Duket se po humbisni besimin dhe duhet të punoni për këtë. Kjo mund të jetë për shkak të mendimit të disa miqve apo njerëzve me të njëjtin mendim për ju, i cili duket se ju ndikon më shumë seç duhet.

Nëse jeni beqarë duhet të punoni për vetëvlerësimin tuaj në mënyrë që të bëni njohjet e duhura.

Luani

Ju mund të jeni duke bërë një lloj rinovimi, duke dekoruar ose duke rregulluar një shitje. Nga ana tjetër, sigurisht, Jupiteri përballë shtëpisë tuaj të 10-të tregon se ju keni mundësinë të merreni edhe me çështje të karrierës dhe arritjeve. Ju mund të keni nevojë të balanconi mes të dyjave. Kjo kërkon punë nga ju dhe kjo mund të jetë sfida me të cilën do të duhet të përballeni.

Virgjëresha

Ka të ngjarë të keni zhvillime në një nga këto fusha pasi veprimet dhe komunikimet tuaja kanalizohen fort atje. Ju i shprehni idetë tuaja hapur dhe komunikoni në mënyrë efektive. Megjithatë, kundërshtimi i planetëve të mësipërm me Jupiterin nga shtëpia e 9-të mund t'ju bëjë të shkujdesur në fjalët tuaja dhe mund të lindin keqkuptime.

Peshorja

Përballë shtëpisë tuaj të 8-të është Jupiteri në opozitë dhe kjo mund të sjellë rrëmujë financiare të shkaktuara për shkak të teprimit. Ju duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë sendeve tuaja personale në mënyrë që asgjë e vlefshme të mos humbasë. Nëse jeni të interesuar të eksploroni mundësi investimi, bëni kërkimet e nevojshme dhe konsultohuni me një këshilltar financiar profesionist.

Akrepi

I befasoni ata që ju rrethojnë, ndonjëherë jo shumë këndshëm. Jupiteri në kundërshtim me shtëpinë tuaj të 7-të tregon se mund t'ju duhet të "rifuteni" në marrëdhëniet tuaja më të rëndësishme, në mënyrë që të mos ju marrin si të mirëqenë. Nxitja dhe vendosmëria juaj ju ndihmojnë të keni sukses në çdo sipërmarrje profesionale dhe financiare.

Shigjetari 

Jeni në një vrull të brendshëm dhe një stimulim të tepruar për faktin se përditshmëria juaj ju duket e padurueshme. Duhet të bëni ndryshime në rutinën dhe orarin tuaj, të kujdeseni për veten, dietën, gjumin dhe mirëqenien tuaj. Ekzagjerimet nuk ndihmojnë asgjë dhe ndonjëherë duhet të shtypni butonin e ndalimit.

Bricjapi 

Lidhja Mërkur-Mars në Akrep tregon se ka të ngjarë të jeni të shoqërueshëm, shumë aktiv në grupe shoqërore dhe miqësi dhe të keni aftësinë për të komunikuar lehtësisht me njerëzit. Jupiteri në kundërshtim me shtëpinë tuaj të 5-të tregon se dëshironi të shprehni veten dhe të krijoni, dhe për rrjedhojë të formoni identitetin tuaj personal, pa u përcaktuar nga të tjerët. Përdorni rrjetin tuaj social në avantazhin tuaj dhe për këtë qëllim.

Ujori 

Jeni në kërkim të mundësive të reja profesionale që do t'ju nxjerrin në pah, do t'ju promovojnë dhe do t'ju bëjnë të famshëm. Ju keni vendosur synimet tuaja për të arritur lart dhe jeni të vendosur të punoni shumë për të pasur sukses. Por ajo që ju shqetëson është çështja e shtëpisë dhe familjes dhe siç shihet edhe nga kundërshtimi i planetëve të mësipërm me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 4-të, kërkon që t'i kushtoni kohë edhe kësaj. Të dashurit tuaj kanë nevojë për ju dhe kanë kërkesa nga ju.

Peshqit 

Interesi juaj është shumë intensiv dhe vendosmëria juaj ju shtyn të hidhni hapa drejt zhvillimit tuaj. Duhet t’u kushtoni vëmendje personave me të cilët po flisni që të mos shkëmbeni fjalë të rënda nga nxitimi dhe pakujdesia. Sigurohuni që të mendoni para se të flisni dhe të lexoni shtypjen e imët në nënshkrime.

Nëse investoni në arsimin e lartë, mund të zhvilloni karrierën tuaj dhe rrjedhimisht të ardhurat tuaja.

Lajmet e fundit nga