LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i ditës, 1 nëntor 2023/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

31 Tetor 2023, 22:55, Horoskopi CNA

Horoskopi i ditës, 1 nëntor 2023/ Çfarë kanë

Dashi 

Muaji mbaron me treshen midis Venusit dhe Uranit, i cili ju prek këndshëm në çështje më praktike, që lidhen me jetën tuaj të përditshme, punën tuaj, paratë tuaja dhe blerjet tuaja. Ka mundësi që të keni zhvillime të këndshme në këto fusha, si për shembull marrja e një pozicioni të ri që do t'ju sjellë më shumë fitime. Hëna te Binjakët ju bën më të komunikueshëm dhe të gëzuar.

Kushtet duken të përshtatshme që ju të bëni një hap në punën tuaj, nga e cila do të përfitoni.

Demi

Mund të kaloni momente të bukura dashurie, flirte, gëzime, të kaloni mirë, edhe me fëmijët tuaj. Hëna te Binjakët ju vë në proces për t'u bërë edhe më sensualë. Ditë e favorshme për të realizuar planet tuaja krijuese që mund të bëhen një burim i ri të ardhurash.

Binjakët 

Ju qetësoheni, relaksoheni dhe kaloni kohë me të dashurit tuaj.  Ka të ngjarë të ftoni njerëzit në shtëpinë tuaj. Nëse jeni beqarë, një i njohur i vjetër mund të rishfaqet. Jeni gati për të kapur mundësitë e reja që ju dalin pas një kohe të gjatë që jeni konsumuar nga monotonia e punës.

Gaforrja

Njiheni me një botë të re, ndryshe dhe alternative, e cila ju frymëzon të bëni plane për të ardhmen që nuk i kishit menduar kurrë më parë. Hëna te Binjakët mund t'ju bëjë nostalgjik për miqësitë e vjetra dhe situatat që kanë humbur në kohë.

Ju përdorni rrethin tuaj të të njohurve për të bërë rrjete profesionale që do të sjellin edhe përfitime monetare.

Luani 

Një ndryshim ose promovim i këndshëm ju ngre profesionalisht dhe ju fiton respektin e të tjerëve. Situata e re natyrisht favorizon edhe portofolin tuaj, i cili gjithashtu mbushet papritur. Hëna te Binjakët ju bën të njohur dhe të dashur në rrethin tuaj dhe ju lidh me më shumë njerëz dhe grupe me një qëllim të përbashkët.

Po kaloni periudhën më të përshtatshme për punët tuaja profesionale dhe financiare dhe kjo për shkak të punës së palodhur që keni bërë.

Virgjëresha

Merrni lajme pozitive nga një institucion universitar apo program studimi për të cilin kishit aplikuar dhe prisnit një përgjigje. Gjithçka po shkon mirë në planet tuaja dhe hëna tek Binjakët ju bën të njohur ndër të tjera në vendin tuaj të punës.

Ju mund të zgjeroni horizontet tuaja profesionale duke hyrë në partneritete jashtë vendit. Shpenzimet për udhëtime dhe studime që do të investoni në të ardhmen.

Peshorja

Llamba ndizet dhe një zgjidhje që keni kërkuar prej kohësh ju nxjerr nga qorrsokaku. Në të njëjtën kohë, Hëna te Binjakët ju bën ekstrovertë, optimistë dhe të gatshëm për t'u hedhur në aventura të reja me synimin për të qenë të shkujdesur dhe relaksuar nga ngutja.

Zgjidhja e çështjeve financiare ju ndihmon të merreni me punët tuaja profesionale me një mendje më të qartë.

Akrepi 

Sot është e martë dhe muaji ka përfunduar me treshen mes Venusit - Uranit që për ju sjell aleanca të forta në zonat ku lëvizni, jeni aktivë dhe lidheni. Këto mund të vijnë nga askund dhe përfshijnë ose partneritete profesionale, klube ku jeni anëtar me një qëllim social, ose një miqësi të rëndësishme. Nëse keni pasur armiq, aleatët janë në anën tuaj dhe ju mbështesin fuqishëm. Hëna te Binjakët mund t'ju bëjë pak introvertë dhe dyshues, por nuk keni arsye për t'u frikësuar.

Shigjetari

Jeni të vendosur për të pasur sukses dhe ju jepet një mundësi e rëndësishme për të provuar talentin tuaj. Sot ka të ngjarë të merrni oferta për promovim dhe të befasoheni këndshëm, pasi nuk do ta prisni. Hëna përballë jush te Binjakët forcon imazhin tuaj për partnerët tuaj dhe ju merrni vëmendjen e tyre të pandarë.

Kushtet janë të shkëlqyera për të promovuar çdo sipërmarrje profesionale që keni në mendje dhe është e sigurt që do t'ia dilni.

Bricjapi

Sot të martën tribuna midis Venusit - Uranit është veçanërisht e favorshme, pasi surprizat që sjell në ditën e fundit të muajit kanë të bëjnë me çështje që lidhen me dashurinë, gëzimin, fëmijët dhe krijimtarinë, por edhe horizonte të hapura, vizione, plane, të gjata. udhëtimet dhe arsimi i lartë. Hëna te Binjakët sigurisht që ju bën të merreni me punët dhe çështjet pezull që ju kanë mbetur, por në përgjithësi është e sigurt që do të kaloni një kohë të mrekullueshme.

Ujori 

Sot do të merrni përgjigje pozitive të papritura në lidhje me një pronë që dëshironi të blini, shisni ose merrni me qira dhe ndoshta do të merrni një paradhënie ose një kredi që dëshironi të merrni. Hëna te Binjakët rrit humorin e mirë, me një atmosferë të lehtë për të ëmbëlsuar punët. Kushtet për financat tuaja nga burime të palëve të treta janë ideale. Ju mund të keni diskutime për biznesin tuaj të bazuar në shtëpi. 

Peshqit 

Sot është e martë dhe muaji përfundon me një treshe midis Venusit dhe Uranit që sjell lajme dhe takime të mira që do t'ju befasojnë këndshëm në lidhje me njerëzit në mjedisin tuaj të afërt dhe marrëdhëniet dhe partneritetet tuaja të rëndësishme. Ju merrni ftesa të papritura për dalje, merrni një telefonatë me ndonjë lajm pozitiv ose takoni aksidentalisht dikë që nuk e keni parë prej kohësh. Hëna te Binjakët e bën atmosferën në shtëpi të ngrohtë dhe kjo rrit disponimin pozitiv.

Lajmet e fundit nga