LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro në pikiatë/ Kursi i këmbimit, 24 shkurt 2023

24 Shkurt 2023, 08:22, Ekonomi CNA

Euro në pikiatë/ Kursi i këmbimit, 24 shkurt 2023

Monedhat e huaja janë më të zhvlerësuara se kurrë në këmbim me lekun.

Konkretisht, sot më 24 shkurt, dollari amerikan blihet me 108.1 lekë dhe shitet me 109 lekë.

Euro blihet me 114.8 lekë dhe shitet 115.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.7 lekë dhe shitet me 131 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.3 lekë, ndërsa në shitje me 115.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga