Plasin tubacionet pranë Kopshtit Zoologjik/ Ujërat e zeza dalin mbi rrugë

26 Maj 2022, 19:24, Denoncim CNA
Plasin tubacionet pranë Kopshtit Zoologjik/ Ujërat e zeza dalin mbi
Foto e rrugës Alla

Teksa qeveria dhe bashkia e Tiranës e kanë përqendruar totalisht vëmendjen të finalja e Ligës së Konferencës që u mbajt dje në “Air Albania”, banorët që jetojnë pranë Kopshtit Zoologjik po shqetësohen nga ujërat e zeza.

Në rrugën "Alla", kanë plasur tubacionet e ujërave të zeza dhe uji ka vërshuar mbi rrugë.

Kjo gjë është denoncuar pak më parë nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i cili deklaron se vetëm dy ditë më parë punonjësit bënë punime në këtë vend, por nuk zgjidhën problemin e tubacioneve.

“Jo vetëm shurrën e hollandezëve, po as atë të përditshmen tonën bashkia nuk e mbledh. E lë të shkojë rrugëve bashkë me fekalet.

Kjo është një pamje e përditshme në rrugën Alla, ngjitur me Kopshtin Zoologjik. Para 2 ditësh u vunë edhe një dorë asfalt, por pa zgjidhur problemin e gurgullimit të halesë që del nga toka.

Të kanë plasur haletë Eriooooon!

Lëri pordhët po hajde mblidh mutin se tarifën ta paguajmë më shumë sesa ujin e pijshëm!

Hajdee dhe me kamera po deshe, por mblidhe shejtanin!

Bahhh!

Na qelbi!

Na sëmuri!”, shkruan Manjani në rrjetet sociale, ndërkohë që ka publikuar edhe pamje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga