LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive/ Akuzat e biznesmenit ndaj Vjollca Hoxhës

18 Maj 2022, 07:14, Denoncim CNA

Si më sulmoi për të dashurin e saj? Si përdori emisionin ?Fiks Fare?, gazetën ?Shqip? dhe “Top Channel”-in, kundër meje? 

CNA.al ka mundur të sigurojë një intervistë ekskluzive me një biznesmen, i cili është sulmuar në mënyrë agresive nga “Top Channel”, nga Vjollca Hoxha, për interesat e saj, siç thotë vetë biznesmeni Arben Reli.

Një histori rozë që CNA.al e ka raportuar shpesh. Bëhet fjalë për lidhjen e Vjollca Hoxhës me Shpresim Bajraktarin.

Një konflikt pronësie mes dy privatëve, ku dhunshëm shfaqet “Top Channel”, përfshihen institucionet shtetërore, gazeta “Shqip” vazhdon sulmet, “Fiks Fare”, Filip Çakulli. Montojnë një akuzë në lidhje me gjoja falsifikime.

Gjithsesi gjithçka shkon në organet e drejtësisë. Gjykata vazhdon të hapë pa fund çështje civile dhe penale. Institucione të tjera përfshihen. Biznesmeni prej gati dy vitesh në një sulm thuajse kriminal, të realizuar direkt në ekranin e “Top Channel”, nëpërmjet “Fiks Fare”, nëpërmjet “Top News”, nëpërmjet gazetës “Shqip”, nëpërmjet gjithçkaje që kishte në dorë. Dhe kjo përse?

Për një konflikt pronësie. Për një pronë, për një investim, për një biznes dhe reagimi i ashpër vinte nga Vjollca Hoxha.

Personi i përfshirë në përplasjen e pronësisë me Arben Relin ishte babai i Shpresim Bajraktarit, Sefedin Bajraktari.

Do të duhej kjo histori rozë që “Top Channel” të përdorej për sulm kriminal ndaj një biznesi.

Arben Reli për herë të parë ka pranuar të flasë publikisht për një media. Për gjyqet e pafund, seancat gjyqësore, përplasjet, presionet mbi policinë, mbi zyrat e urbanistikës, sulmet mbi bashkinë e Korçës, INUK-un, të gjitha përplasjet me prokurorë, gjyqtarë, çështje të ndryshme gjyqësore, të hapura ditë pas dite. Që nga komisariatet e policisë që nxirrnin të dashurin e Vjollcës e deri te përplasjet që ndodhnin në godinën për të cilën është zhvilluar konflikti.

“Top Channel”, një media publike e cila u përfshi në mënyrë skandaloze në një sulm ndaj një biznesmeni, i cili ishte një ndërtues, por u bë ?kriminel, kontravers, bandit?, e çfarë nuk iu tha, thjeshtë dhe vetëm sepse nuk pranoi ?gjobën?, shumën e parave që kërkonte njeriu që shfryn epshet e Zonjës Hoxha.

Arben Reli vjen për herë të parë më një intervistë ekskluzive, të cilën CNA.al do ta sjellë të plotë pasi ajo të zbardhet dhe do të jetë një rrëfim i gjatë që tregon llumin ku është zhytur turpësisht një ekran publik, i cili në vend që t?u shërbente qytetarëve u ka shërbyer interesave personale të Vjollca Hoxhës dhe historive të saj rozë, kundër biznesmenëve.

Dhe ky nuk është rasti i parë. Ka edhe shumë të tjera, që siç po flitet ditët e fundit për sulmin ndaj biznesmenit Petrit Maho, ndaj CFO Pharma, apo për ortakëritë e Vjollca Hoxhës me inceneratorët, nga shitja e Lori Kafesë, e deri te miliona eurot që ka përfituar Vjollca Hoxha nga njerëzit që sot janë më të kërkuarit në Shqipëri. Janë njerëzit që rrezikojnë të çojnë pas prangave një pjesë të mirë të Qeverisë e deri ndoshta dhe te Kryeministri./CNA.al

Kur do e thërrasë SPAK-u Vjollca Hoxhën për ortakërinë me inceneratorët?

Një histori me akrepin për Vjollca Hoxhën

Vjollca Hoxha, mes ?dashurisë dhe urrejtjes?/ Po me urën ç?pate vallë?

Nga Elvi FUNDO-Filip Çakuli jep dorëheqjen/ Mos u fshih pas “brekëve” të Vjollca Hoxhës

Vjollca Hoxha në sulm për moral, për gjoba apo për çfarë?

Çfarë halli ka Vjollca Hoxha në majë të Moravës?!

Sulme dhe shantazhe ndaj drejtësisë/ Mediat e Vjollca Hoxhës, ?peng? të historive rozë

Lajmet e fundit nga