LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodiana Lala denoncon skandalin/ Çfarë po ndodh në Gjykatën e Posaçme

9 Maj 2022, 08:09, Denoncim CNA

Gazetarja Klodiana Lala ka denoncuar një skandal, që sipas saj ka ndodhur në Gjykatën e Posaçme.

Në një postim në rrjetet sociale, Lala shkruan se Gjyqtarja Flora Hajredinaj ka kyçur dyert për gazetarët.

Sipas gazetares Lala, gjyqtarja Flora Hajredinaj, bashkë me kolegët ndërroi sallën e gjyqit që të mos kishte media brenda në gjyqin për Talo Çelën.

?Skandal në Gjykatën e Posaçme

Gjyqtarja Flora Hajredinaj kyç dyert për gazetarët. Duke u fshehur si struci bashkë me kolegët ndërroi sallën e gjyqit që të mos kishte media brenda. Nuk kishte guximin të merrte as vendim për të na nxjerrë nga salla e gjyqit duke dhënë dhe arsyetimet përkatese. Në këtë mënyrë na hoqi të drejtën e ankimimit të vendimit.

Faktet janë aty. Mjaft të kqyren kamerat e sigurisë. ILD bën sehir. KLGJ ndërkohë fle gjumë.

As vetë se kuptoj se cfarë gatuhet në gjyqin ndaj Talo Celes.

Ky status në vëmendje të krushkut të Reformës në Drejtësi

U.S. Embassy-Tirana?-shkruan Klodiana Lala./CNA.al

Lajmet e fundit nga