LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në kulmin e vapës pa pikën e ujit”/ UKT përfshihet në skandal

26 Maj 2022, 11:20, Denoncim CNA

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, ka publikuar denomncimin e një qytetari, i cili akuzon UKT se ka lënë pa ujë rreth 200 familje në Yzberisht.

Denoncuesi shkruan se paguajnë rregullisht faturat e ujit, por nuk marrin shërbimin nga UKT.

“Zoti Berisha, jemi 200 familje te pallatit Dilo në Yzberisht që edhe pse paguajmë faturat e UKT, prap ujin e marim nga pusi. Sepse UKT sjell 1 orë në dite ujë dhe nuk bën lidhjen e re nga rezervuari mbi fshatin Yzberisht tek pallati në një distancë prej 500 metrash.

Sot është prishur pompa e pusit të cilën ISHP e ka cilësuar të pa pishëm por UKT thotë që kemi emergjence dhe sju sjellim dot botin apo të shtojmë linjen. Dhe jemi pa ujë me ditë të tëra.”-thuhet në denoncim./CNA.al

Lajmet e fundit nga