LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-“Kujt i bie dhjeta, t'i fusim ndonjë gjobë”/ Gazetari denoncon skandalin

22 Maj 2022, 09:26, Denoncim CNA

Foto-“Kujt i bie dhjeta, t'i fusim ndonjë gjobë”/

Gazetari Mentor Kikia ka hedhur dyshime të forta, se Policia po gjobit qytetarët me “short”.

Në një postim në rrjetet sociale, ai publikon një fletë gjobe, ndërsa shton se nuk e di ku i bie ky vendi ku pretendohet të ketë marrë gjobën dhe as se cila polici e ka penalizuar.

Unë nuk i denoncoj kurrë gjobat. Mirë smë vjen kur më gjobit policia, por kur bëj shkelje, ul kokën dhe e paguaj.

Por këtë gjobë unë nuk mbaj mend kurrë ta kem marrë.

Foto-“Kujt i bie dhjeta, t'i fusim ndonjë gjobë”/

Madje as këtë vendin B Kafe nuk e di ku bie në Tiranë, sepse unë parkoj gjithmonë në një vend fiks pranë punës.

Mbi të gjitha këtu nuk thotë se për çfarë dhe as se cila polici më ka penalizuar?

A ndodh që kur janë keq me lekët ta bëjnë me short, kujt i bie dhjeta ti fusim ndonjë gjobë?”-shkruan Mentor Kikia./CNA.al

Lajmet e fundit nga