LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Burime të dyshimta?/ Kush e financon “Top Channel”?

3 Prill 2023, 22:59, Aktualitet CNA
Burime të dyshimta?/ Kush e financon “Top Channel”?
Televizioni “Top Channel”

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi, ka hedhur hije dyshimi mbi financimin e televizionit kombëtar “Top Channel”.

Kryemadhi tha në emisionin “Opinion” se “Top Channel” furnizohet financiarisht.

Për këtë arsye ajo kërkoi që SPAK të hetojë burimet financiare të televizionit “Top Channel”.

“Unë i kam bërë thirrje SPAK të hetojë Monika Kryemadhin dhe përveç kësaj siç heton pasurinë e Monika Kryemadhit, të hetojë edhe burimet financiare të televizionit "Top Channel", të cilët jo vetëm furnizohen financiarisht dhe kush janë personat për të cilët kanë dokumentat…”, theksoi ndër të tjera ajo.

Këtë deklaratë deputetja e bëri teksa po fliste për dokumentat që “Top Channel” ka publikuar, duke hedhur akuza për financime ruse të Kryemadhit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga