LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Thesari i Shtetit u ka paguar mafiozëve 600 milionë lekë për inceneratorin e Tiranës

3 Prill 2023, 12:43, Aktualitet CNA
Denoncimi/ Thesari i Shtetit u ka paguar mafiozëve 600 milionë
Foto ilustruese

Në një deklaratë për mediat, kreu i PD-së, Sali Berisha, është shprehur se vetëm një ditë më parë, Thesari i Shtetit u ka paguar pronarëve të inceneratorëve rreth 600 milionë lekë për inceneratorin e Tiranës.

Berisha theksoi se bankat nuk bëjnë kurrë transferta te pronarët falsë, pasi verifikojnë të gjithë përfituesit.

Më tej, ish-kryeministri Berisha i drejtohet kreut të SPAK-ut, Altin Dumani, duke i thënë që të ndjekë paratë, pasi ato do ta çojnë tek Edi Rama, Erion Veliaj dhe Ëngjëll Agaçi.

Unë u them shqiptarëve se vetëm dje Thesari i Shtetit u ka paguar hajdutëve mafiozë 600 milionë lekë pagesë për inceneratorin e Tiranës.

Dumani deklaroi se nuk dinë pronarët se dalin të tjerë, bankat nuk bëjnë kurrë transfertat te pronarë falsë, bankat verifikojnë para se të bëjnë transfertën të gjithë përfituesit.

Por nëse Dumani dhe Prokurorët e partisë ndjekin paret aty u del, Rama, Veliaj dhe Engjëll Agaçi.

Të pretendosh se nuk dihen pronarët do të thotë të hedhësh poshtë denoncimet e mediave. Ata kanë nxjerrë pronarët në të gjitha transfertat e aksioneve.

Para katër muajsh u lirua një nga dëshmitarët kryesorë, i cili plasi bombën, dëshminë, se Erion Veliaj solli në Shqipëri inceneratorin rrangallë, hekurishte, të çmontuar, kundrejt pagesës nga Rumania”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga