LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alfred Cako habit me konspiracionin e radhës/ "Në 2030 njerëzit nuk do paguhen me para"

2 Prill 2023, 21:32, Aktualitet CNA

Alfred Cako habit me konspiracionin e radhës/ "Në 2030

Konspiracionisti Alfred Cako, i ka befasuar të gjithë me teorinë se njerëzit deri në vitin 2030 nuk do të paguhen më me para.

Ai ka theksuar se paga do merret në mënyrë elektronike dhe nuk do shpenzohet sipas dëshirës, por do jetë e limituar.

Gjatë një interviste me moderatorin Edi Manushi, Cako shprehet gjithashtu se njerëzit do të punojnë në fabrika dhe në bujqësi dhe e gjithë pasuria do merret në kontroll të shtetit.

Sipas Cakos, në 2030 nuk do ketë njerëz të pasur dhe të varfër.

Ndërsa për transportin konspiracionisti u shpreh se nuk do kemi makina por vetëm me trena dhe autobusë.

Alfred Cako: Nuk do ketë më të pasur dhe të varfër, diferencat do jenë shumë të vogla si në kohën e komunizmit sepse edhe oligarkëve do ia marrin pasurinë, do punojnë njësoj me ne në fabrikë e bujqësi . Të gjitha pasuritë do i marrë shteti në kontroll, transportin urban do e marrë në kontroll shteti, nuk do kemi veturat tona sepse ndotim ambientin. Do të bëhet udhëtimi me trena ose autobusë, kurse paga e dashur nuk do e marrësh toptan, do ta kesh elektronike pagesën, por nuk do ta marrësh toptan, për shembull merr kaq para dhe ti i përdor si të duash, jo të thotë kaq për ushqim, kaq për veshje, këto do i heqësh mënjanë për t’i blerë shtëpi, shtëpia do jetë e shteti.

Manushi: Kjo ndodh në 2030 Cako?

Alfred Cako: Deri në 2030 të gjitha këto duhet të kenë mbaruar./CNA

Lajmet e fundit nga