LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

9-vjeçari nga Shkodra apelon për ndihmë: Kam frikë se do të më ndodhë ndonjë gjë e keqe…

5 Korrik 2022, 21:20, Denoncim CNA

9-vjeçari nga Shkodra apelon për ndihmë: Kam frikë se do

Hemangioma që ai ka po i merr të gjithë trupin! Për kurimin e tij duhen 13.000 €, shumë të cilën familja e tij nuk ka asnjë mundësi ta sigurojë.

Angjelo Vukaj, 9 vjeç, nga Shkodra vuan nga hemangioma Cavernous, një sëmundje e trashëguar, që prek gjakun, e sidomos damarët kryesorë të trupit. Ky rast pret solidaritetin e të gjithë shqiptarëve, për t’u trajtuar në Itali.

“Sëmundja më jep lodhje dhe gjak nga hunda. Kam frikë se do më ndodhë ndonjë gjë e keqe. Natën shoh ëndrra të këqija me dorën time. Kam qenë edhe kur ka thënë doktori që po shpërtheu njëra prej tyre nuk ka spital që të shëron. Ajo gjë më ka frikësuar qysh atë ditë”, tha Angjelo, i cili ka dy ëndrra, një që të shërohet dhe tjetra që të bëhet piktor.  

“Stop” e “Fundjavë Ndryshe” bëjnë apel për ta kthyer Angjelon e vogël në jetë./tvklan

Lajmet e fundit nga