LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Dhjetëra biznese dhe qytetarë pa energji

28 Qershor 2022, 12:42, Denoncim CNA

Foto/ Dhjetëra biznese dhe qytetarë pa energji

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e një denoncuesi, i cili pretendon se dhjetëra qytetarë dhe biznese në Orikum kanë mbetur pa energji.

Sipas denoncuesit, një shtyllë e dëmtuar ka lënë pa energji banorët dhe bizneset, dhe ndërkohë askush nuk ka reaguar.

“Përshëndetje doktor! Kjo është shtylla që çon energjinë elektrike te dhjetëra biznese në Orikum. Të dielë, me temperatura mbi 35 C dhe me mijëra pushues, kjo shtyllë u anua më shumë dhe 12 orë i lanë pa drita bizneset. Dhe askush nuk u shqetësua. Gjendja vazhdon njësoj. Te kjo shtyllë rri varur fati i dhjetëra familjeve që merren me biznes.”-thuhet në denoncim./CNA.alFoto/ Dhjetëra biznese dhe qytetarë pa energji

Lajmet e fundit nga