LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhaçka jep lajmin për shqiptarët që jetojnë në Irlandë dhe Kanada/ Çfarë do të ndodhë nga 20 Qershori

18 Qershor 2022, 10:15, Aktualitet CNA
Xhaçka jep lajmin për shqiptarët që jetojnë në
Ministrja, Olta Xhaçka

Ministrja e Europës dhe Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka ndarë një lajm të mirë për shqiptarët që jetojnë në Irlandë dhe Kanada.

Nga data 20 qershor, Ambasada Shqiptare në Londër në Bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe Kompaninë Aleat, do të fillojë ofrimin e shërbimeve konsullore për shqiptarët që jetojnë në Irlandë .

Ndërsa nga 27 qershori, për herë të parë Ambasada Shqiptare në Kanada do të fillojë të ofrojë shërbime për dokumente biometrike, pasaporta dhe letërnjoftime elektronike.

“Një lajm i mirë për qytetarët shqiptarë që jetojnë në Irlandë dhe Kanada.

Duke filluar nga data 20 qershor, Ambasada Shqiptare në Londër në Bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe Kompaninë Aleat, do të fillojë ofrimin e shërbimeve konsullore për shqiptarët që jetojnë në Irlandë .

Gjithashtu, nga 27 qershori, për herë të parë Ambasada Shqiptare në Kanada do të fillojë të ofrojë shërbime për dokumente biometrike ????, pasaporta dhe letërnjoftime elektronike.

MEPJ synon që me anë të projekteve të tilla të lehtësojë edhe më shumë jetesën e qytetarëve shqiptarë ????????, kudo që ata ndodhen jashtë vendit”, shkruan ministrja Xhaçka në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga