LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tempulli” vë në pranga një 62-vjeçar/ Iu gjetën doza kanabisi gati për shitje

26 Nëntor 2023, 09:10, Aktualitet CNA
“Tempulli” vë në pranga një 62-vjeçar/ Iu
Momenti i shoqërimit në polici

Një 62-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Prrenjasit.

Të moshuarit gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në banesë, iu gjet lëndë narkotike kanabis e ndarë në doza, gati për shitje. 

Dozat e lëndës narkotike, ky shtetas i ndante në banesë dhe më pas i shiste në lagje të ndryshme në Prrenjas.  

Falë megaoperacionit policor të koduar “Tempulli” u arrestua në flagrancë shtetasi M. K., 62 vjeç, banues në Prrenjas.

Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi, kanë gjetur një tjetër sasi lënde narkotike kanabis të ndarë në doza. Lënda narkotike, një shumë parash dhe 3 celularë u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga