LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jemi njerëz të idealeve, i hapëm dyert Shqipërisë drejt Europës”/ Berisha: Votat PS i mori me krim dhe miliona euro

25 Nëntor 2023, 18:00, Aktualitet CNA
“Jemi njerëz të idealeve, i hapëm dyert
Ish-kryeministri, Sali Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha gjatë fjalës së tij me përfaqësues të Lezhës tha se opozitarët, përfaqësuesit e Partisë Demokratike janë njerëz të idealeve dhe prosperitetit.

Ai u kthye pas në kohë duke kujtur kohën kur ai ishte në krye të vendit dhe tha se atëherë Partia Demokratike i hapi dyert Shqipërisë drejt Europës.

Ai tha se votat PS i mori me vjedhje e krim.

“Jemi njerëz të idealeve, të guximit, që jemi përpjekur të bëjmë më të mirën për Shqipërinë. I hapëm dyert Shqipërisë drejt Europës dhe drejt prosperitetit. Kishte stabilitet, padiskutim që kishte dhe të meta por nuk kishte kurrë terror e frikë si sot. Banditë e banda përfunduan para ligjit, çështjet ekomomike nuk njohën të ndaluar. Pasi na i morën votat me krimine, me dhjetëra e dhjetëra miliona euro nën dorë ato të drejta që kanë mbetur për përfaqësuesit në parlament kërkon t’i mohojë me çdo kusht.”, tha Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga