LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njofton policia/ Reshjet e dëborës bllokojnë Rrugën e Arbrit dhe disa akse kryesore

25 Nëntor 2023, 16:07, Aktualitet CNA
Njofton policia/ Reshjet e dëborës bllokojnë Rrugën e Arbrit
Polic duke drejtuar qarkullimin rrugor

Vendi është përshkuar nga reshje të shumëta.

Policia bën me dije se si pasojë e reshjeve të dëborës që vijojnë të bien në Rrugën e Arbërit dhe në malësinë e Krujës, janë bllokuar akset rrugore: Rruga e Arbërit, Cudhi Kamp-Qafshtamë, dhe Bruzë Mal-Shkretë.

Shërbimet e DVP Tiranë janë në gadishmëri të plotë për ti ardhur në ndihmë çdo përdoruesi rruge dhe apelon për drejtuesit e mjeteve që të mos qarkullojnë pa goma dimërore dhe zinxhirë, në këto zona, si dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme.

Në rast nevoje për ndihmë, telefononi në numrin 112./ CNA

Lajmet e fundit nga