LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dëborë në Dardhë/ Autoriteti Rrugor Shqiptar thirrje shoferëve: Pajisuni me goma dimërore, ulin shpejtësinë

25 Nëntor 2023, 17:21, Aktualitet CNA
Dëborë në Dardhë/ Autoriteti Rrugor Shqiptar thirrje
Foto nga rrugët në Dardhë

Në rrugën e Dardhës kanë filluar reshje dëbore.

2 mjete borëpastruese janë në terren duke bërë pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës Qarkullimi kryhet pa probleme.

Autoriteti Rrugor Shqiptar kërkon nga drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit, në kohë me reshje.

Gjithashtu në një njoftim fton qytetarët të pajisen me goma dimërore kur udhëtojnë për në zonat malore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore./ CNA

Lajmet e fundit nga