LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje dëbore në juglindje, zbardhet Qafë-Thana

25 Nëntor 2023, 16:13, Aktualitet CNA
Reshje dëbore në juglindje, zbardhet Qafë-Thana
Reshje dëbore në Qafë Thanë

Kanë nisur reshjet e dëborës në juglindje!

Kjo është pamja në Qafë Thanë, ku rreshjet sapo kanë filluar me intensitet të lartë.

Autoritetet janë në terren dhe aktualisht nuk paraqiten probleme sa i përket qarkullimit të mjeteve, megjithatë nga sektori i qarkullimit rrugor dhe ARRSH bëhet thirrje për të vendosur gomat dimërore.

Rreshjet e borës kanë përfshirë pjesën më të madhe të qarkut juglindor. Krahas Qafë Thanës, rreshjet janë prezente në zonat malore, në Mokërr dhe fshatrat përreth, si edhe në fshatrat e aksit nacional Pogradec - Korçë.

Në qytetin e Korçës sapo kanë nisur rreshjet e borës, të pakta në intensitet, ndërsa në fshatin turistik të Dardhës duket se intensiteti është më i lartë.

Po ashtu më herët autoritetet kanë kërkuar kujdes nga drejtuesit e mjeteve./CNA

Reshje dëbore në juglindje, zbardhet Qafë-Thana

Reshje dëbore në juglindje, zbardhet Qafë-Thana

Reshje dëbore në juglindje, zbardhet Qafë-Thana

Reshje dëbore në juglindje, zbardhet Qafë-Thana

 

Lajmet e fundit nga