LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike/ Arrestohet 28-vjeçari në Tiranë

20 Nëntor 2023, 15:24, Aktualitet CNA
Drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike/ Arrestohet
Momenti i testimit

Një 28-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike.

Gjatë kryerjes së veprimeve policore, drejtuesi i automjetit, me iniciale M. M., 28 vjeç, ka shfaqur sjellje të dyshimta në raport me kërkesat ligjore të punonjësve të Policisë, dhe nga verifikimi me drogëtestues rezultoi nën efektin e lëndëve droguese THC.

Numri i drejtuesve të mjeteve që kanë rezultuar nën efektin e drogave, pas testimit me aparatin AquilaScan ka shkuar në 33./ CNA

Lajmet e fundit nga