LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Juglindja nën petkun e dëborës, ja si paraqitet situata

25 Nëntor 2023, 19:56, Aktualitet CNA
Video/ Juglindja nën petkun e dëborës, ja si paraqitet situata
Foto në Ersekë

Juglindja është pushtuar nga dëbora që prej orëve të para të pasditës së kësaj të shtune.

Reshjet kanë vijuar me intensitet të konsiderueshëm edhe gjatë mbrëmjes.

Në disa fshatra për shkak të motit të keq ka pasur dhe ndërprerje energjie duke e bërë situatën edhe më të rëndë.

Fshatrat e njësisë administrative Voskopojë janë pa energji elektrike.

Operatorët turistike të Voskopojës thanë se në fshatin turistik por e fshatrat e tjerë të njësise mungon energjia elektrike duke dëmtuar dhe sektorin e hoteleri turizmit.

Më poshtë gjeni një video ku paraqiten disa vende në juglindje të Shqipërisë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga