LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthimi në Lushnjë/ Flet kryetarja e bashkisë: Nesër nis verifikimi i dëmeve

3 Mars 2024, 10:54, Aktualitet CNA

Shpërthimi në Lushnjë/ Flet kryetarja e bashkisë: Nesër

Kryetarja e Bashkisë së Lushnjës, Eriselda Sefa, ka folur për shpërthimin në një biznes, ku humbën jetën dy persona dhe u plagosën 7 të tjerë, mes të cilëve edhe deputeti i PS-së, Bujar Çela.

Sefa ka deklaruar se verifikimi për dëmet në banesat dhe bizneset pranë zonës ku ndodhi shpërthimi do të nisë nesër. Ajo ka theksuar se grupi i eksertëve është përgatitur.

Kujtojmë se nga shpërthimi i fuqishëm u dëmtuan banesat dhe bizneset pranë.

Banorët e zonës janë shprehur për mediat se u janë thyer dyert dhe dritaret.

Për shpërthimin u raportua se ndodhi për shkak se një vinç ka rënë në kontakt me linjën e tensionit të lartë.

Më pas hetuesit përjashtuan këtë pistë dhe ngritën dyshimet se mund të ketë pasur bombola me oksigjen e me gaz argon dhe njëra prej tyre mund të kenë shpërthyer./ CNA

Lajmet e fundit nga