LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama nxjerr pamjet/ Ura e re e Kukësit, në momentet e fundit të ndërtimit

3 Mars 2024, 08:24, Aktualitet CNA

Rama nxjerr pamjet/ Ura e re e Kukësit, në momentet e fundit të

Ura e re e Kukësit po shkon drejt përfundimit të ndërtimit.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama, i cili ka publikuar në rrjetet sociale pamje nga ura.

Kreu i qeverisë thotë se kjo urë i jep zgjidhje një nyjeje të vjetër lidhëse të dy anëve të liqenit me rrugën kombëtare.

“Mirëmëngjes,

dhe me momentet e fundit të punës së gjatë për ndërtimin e një vepre të madhe publike si Ura e Re e Kukësit, e cila jo vetëm i jep zgjidhje një nyjeje të vjetër lidhëse të dy anëve të liqenit me rrugën kombëtare, po sjell edhe një shenjë të bukur kuptimplotë për nga përmasa inxhinierike dhe estetike, për të gjithë udhëtarët në atë rrugë, ju uroj të diel të këndshme”, shkruan kryeministri krahas videos./ CNA

Lajmet e fundit nga