LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta në Himarë/ Reagon nga burgu Fredi Beleri

14 Gusht 2023, 19:36, Aktualitet CNA
Protesta në Himarë/ Reagon nga burgu Fredi Beleri
Fredi Beleri

Teksa po mbahet protesta për kryetarin e zgjedhur të Bashkisë Himarë, Fredi Beleri, ka pasur një reagim nga ky i fundit.

Ai ka kërkuar që himariotët që e mbështesin të bëhen të fortë pasi drejtësia fiton.

Beleri shprehet se shkak për arretimin e tij dhe mbajtjen në burg është “rrëmbimi i pronave nga banorët vendas grekë, për llogari të investitorëve strategjikë që janë kryesisht miq të qeverisë dhe kryeministrit”, raporton Protothema.

“Jam mirë, jam i fortë . Jam duke pritur. Kanë kaluar 3 muaj, jam i vendosur të ulem këtu sa të duhet, të betohem kryetar bashkie dhe të shkoj atje ku më kanë emëruar himarrarët. Dua t'u them atyre të jenë të fortë, të presin dhe të kenë besim te Zoti. Drejtësia mund të jetë e ngadaltë. Ndonjëherë më shpejt, ndonjëherë më ngadalë, por në fund fiton gjithmonë. Arsyeja e vetme që jam këtu është rrëmbimi i pronave nga banorët vendas grekë, për llogari të investitorëve strategjikë që janë kryesisht miq të qeverisë dhe kryeministrit."/ CNA

Lajmet e fundit nga