LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Banorët e Fierzës në protestë/ Bllokojnë aksin nacional

14 Gusht 2023, 09:19, Aktualitet CNA

Banorët e Fierzës në protestë/ Bllokojnë aksin nacional

Banorët e Fierzës në Tropojë janë ngritur në protestë duke bllokuar aksin nacional Fierzë - sheshi i trageteve - Bajram Curri.

Bllokimi i rrugës ka ardhur pasi banorët kërkojnë ndalimin e punës në guroret e zonës dhe ndalimin e ndërtimit të një fabrike bitumi.

Banorët thanë se veprimtaria e guroreve dhe ndërtimi i fabrikës së bitumit po ndotin ujin e pijshëm dhe po vështirësojnë jetesën e tyre.

Lajmet e fundit nga