LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-kryebashkiaku socialist përfundon në spital

14 Gusht 2023, 08:36, Aktualitet CNA

Ish-kryebashkiaku socialist përfundon në spital

Ish-kreu i Bashkisë Fushë-Arrëz, Fran Tuci, ka përfunduar në spitalin e burgut, pasi ka shfaqur disa probleme shëndetësore, sipas gazetares Klodiana Lala.

Fran Tuci është arrestuar në muajin korrik dhe akuzohet për shpërdorim detyre për pastrimin e një rruge me fondet e komunitetit.

Tuci u arrestua me urdhër të SPAK-ut me akuzën se i ka shkaktuar shtetit një dëm prej 234 milionë lekësh.

"Dëmi i përllogaritur nga IKMT Shkodër, pas inspektimit të kryer në terren, kap vlerën e konsiderueshme të 234,007,500 lekë, i cili përfshin dëmtimin e terrenit si edhe shpyllëzimin e sipërfaqes se regjistruar pranë ASHK, Drejtoria Vendore Pukë, si pasuri të llojit 'Pyll' në pronësi të Bashkisë Fushë Arrëz", thuhej në njoftimin e Prokurorisë së Posaçme./ CNA

Ish-kryebashkiaku socialist përfundon në spital

Lajmet e fundit nga