LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Çmendet” kryebashkiaku i Divjakës/ Banorët protestë për plehrat, ai i quan k*urva

14 Gusht 2023, 17:34, Aktualitet CNA

“Çmendet” kryebashkiaku i Divjakës/ Banorët

Banorë të Divjakës po protestojnë prej ditësh për mbeturinat që po depozitohen e digjen pranë banesave të tyre.

Ata kanë telefonuar dhe kryetarin e Bashkisë, Josif Gorrea që të kërkonin ndihmë por ai në vend që ti ndihmonte ka përdorur një gjuhë asapk të përshtatshme me kërcënime e ofendime.

Deputeti demokrat Saimir Korreshi publikoi në rrjetet sociale një video ku shfaqet një qytetarë teksa bisedon me kryetarin e e Bashkisë së Divjakës.

Ai përgjigjet duke thënë se protestën duhej ta kishin bërë 10 vite më parë dhe jo tani që ai drejton Bashkinë.

Pjesë nga debati telefonik:

Qytetari: O kryetar, tani këta kanë pretendime që mbeturinat mos të derdhen më, le të mbulohen, por vetëm të mos derdhen.

Kryetari: Protestat t’i kishte bërë para 10 vjetesh ai Like k*rva. Para 10 vjetësh ti kishte bërë. Sot ai nuk më bën dot mua pordhë.

Qytetarët: Kujt i thua k*rvë, ti ke marrë vota nga ne o re

Kryetari: Nuk i dua votat e tua, para se të bënte protestën duhet ta kishe ardhë dhe të fliste si njeri, protestën shko bëje me shokun tënd jo me mua.

Lajmet e fundit nga