LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e paralajmëruar në Himarë/ "E paarsyetuar, po ndërhyhet në punët e brendshme të Shqipërisë"

14 Gusht 2023, 14:13, Aktualitet CNA

Protesta e paralajmëruar në Himarë/ "E paarsyetuar, po

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka folur për protestën e paralajmëruar në Himarë për Fredi Belerin.

Idrizi thekson se mbajtja e protestës është e paarsyetur.

Gjatë një interviste, Idrizi është shprehur se Greqia po ndërhyn në punët e brendshme të Shqipërisë dhe në sistemin e saj të drejtësisë.

“Është ndërhyrje në punët e Shqipërisë. E paarsyetuar në kulmin e sezonit. Është ndërhyrje në sistemin e drejtësisë. Beleri i ka fituar zgjedhjet me një grusht votash”, është shprehur Idrizi./ CNA

Lajmet e fundit nga