LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pritjes i erdhi fundi!/ Sonte nata e parë magjike e Festës së Birrës, ja kush do ta elektrizojë skenën

16 Gusht 2023, 10:52, Aktualitet CNA

Pritjes i erdhi fundi!/ Sonte nata e parë magjike e Festës së

Pritjes i erdhi fundi! Sonte nis nata e parë magjike e Festës së Birrës në Korçë që do të zhvillohet te Terminali i autobusëve.

Për të dytin vit radhazi, Ermal Peçi do të jetë moderator që do të prezantojë 5 netët fantastike të këtij eventi që ka mbledhur dhjetëra mijëra turistë nga e gjithë bota si dhe vendas.

Sot skena do të ndizet nga tre këngëtarë shumë të njohur dhe të dashur për publikun shqiptar.

Për të gjithë dashamirësit e muzikës së mirë, sot do të performojë dhe do të ngrejë peshë të gjitha zemrat e publikut, Ylli Limani, një nga zërat dhe këngëtarët më të suksesshëm të momentit.

Gjithashtu do të performojnë edhe yje të tjerë të muzikës si Lorenc Hasrama dhe Stivi Boka si dhe këngëtari Irkenc Hyka.

Në datën 17 gusht do të performojnë në skenë Last Call Band, Grupi NA, Eugent Bushpepa.

Në datë 18 gusht do të performojnë Seven Of, No Mercy, La Bouche, AD Disha.

Në datë 19 gusht do të performojnë Les Aur Revoir, Elvana Gjata, Despina Vandi.

Në datë 20 gusht do të performojnë Endri dhe Stefi Band, Keti Garbi dhe Dimitrios Choinas./ CNA

 

Lajmet e fundit nga