LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosja në Shkodër/ Drejtori i Policisë: Jemi duke punuar intensivisht

8 Shkurt 2024, 20:35, Aktualitet CNA
Plagosja në Shkodër/ Drejtori i Policisë: Jemi duke punuar
Edmond Sulaj

Drejtori i policisë vendore të Shkodrës, Edmond Sulaj, ka folur për plagosjen ndaj shtetasit Selami Brahimi në lagjen "Xhabiej".

Sulaj ka bërë me dije se është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e prokurorisë dhe po punohet për dokumentimin e ngjarjes. 

Më tej thekosn se janë duke punuar intensivisht për të zbardhur ngjarjen. 

"Në orën 17:50 këtu në lagjen "Xhabiej" është qëlluar me armë zjarri shtetasi Selami Brahimi i cili është plagosur lehtë dhe është duke marrë mjekim në spitalin e Shkodrës.

Është formuar grupi hetimor nën drejtimin e prokurorisë dhe po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Janë duke u marrë kamerat e sigurisë si edhe po pyeten dëshmitarët okular që kanë dijeni për ngjarjen.

Ndërkohë do të intervistohet i dëmtuari. Sa i përket shkaqeve po punohet nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave.

Jemi duke punuar intesivisht për ta zbardhur dhe sigurojmë qytetarët se policia vendore e Shkodrës ka të gjitha kapacitetet për të zbardhur ngjarje të tilla", shprehet Sulaj./ CNA

Lajmet e fundit nga