LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Për të tetën herë radhazi/ Shtyhet sërish seanca për Ervin Salianjin

30 Janar 2023, 09:49, Aktualitet CNA
Për të tetën herë radhazi/ Shtyhet sërish seanca
Ervin Salianji, deputet

Gjykata e Apelit ka shtyrë sërish seancën ndaj Ervin Salianjit për çështjen "Babale". Kjo është hera e tetë që po shtyhet seanca. Sipas një njoftimi për arsye objektive, një nga anëtarët e trupit gjykues nuk do të jetë i pranishëm.

Justifikimi për raundet e mëparshme të shtyrjeve, është gjetur te sëmundjet pa shpjegim të anëtarëve të trupës gjykuese dhe sipas rastit edhe të avokatit.

Salianji është shpallur fajtor për veprën penale 'kallëzim i rremë' në lidhje me çështjen "Babale" dhe është deklaruar i dënuar me një vit burg nga gjykata e Shkallës së Parë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga