LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

10 vite në pushtet/ Në 2023-shin, Rama flet ende për furnizimin me ujë

30 Janar 2023, 08:31, Aktualitet CNA
10 vite në pushtet/ Në 2023-shin, Rama flet ende për furnizimin
Edi Rama, kryeminister

Kryeministri Edi Rama, prej 10 vitesh në pushtet, mbetet te propaganda. Mëngjesin e sotëm, e ka nisur me një postim ku thotë se ujësjellësi i ri i Gjirokastrës do të furnizojë me ujë 24 orë qytetarët.

Sipas Ramës kjo do t’i japë fund njëherë e mirë gangrenës së vjetër të tubacioneve dhe depozitave të ndryshkura sipër tarracave.

“Mirëmëngjes dhe me ujësjellësin e ri të Gjirokastrës, që do të furnizojë me ujë 24 orë, duke i dhënë fund një herë e mirë gangrenës së vjetër të tubacioneve dhe depozitave të ndryshkura sipër tarracave të pallateve, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Kështu, edhe pse 10 vite në pushtet, edhe pse jemi në vitin 2023, në Shqipëri ende diskutohet për furnizimin me ujë 24 orë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga