LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pazari me emërimet në SPAK/ Pezullohen dy prokurorë

27 Maj 2022, 10:04, Aktualitet CNA

Pazari me emërimet në SPAK/ Pezullohen dy prokurorë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është kapur me shkelje nga Gjykata Administrative.

Gjykata ka pranuar ankimin e prokurores Sonila Muhametaj, e cila ishte në garë me 2 të zgjedhurit nga KPL për në SPAK.

Pas shqyrtimit të ankimimit, Gjykata ka shpallur të pavlefshëm vendimin për renditjen e 3 garuesve dhe emërimi dy prokurorëve.

Sipas Gjykatës vendimi i Këshillit të Lartë të Prokurorisë është i padrejtë./CNA.al

Pazari me emërimet në SPAK/ Pezullohen dy prokurorë

Lajmet e fundit nga