LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"I fiksuar” pas Bora Zemanit/ Ngjela: Kur unë i komentoj, asaj i pëlqen dhe thotë...

26 Maj 2022, 18:33, Aktualitet CNA
"I fiksuar” pas Bora Zemanit/ Ngjela: Kur unë i komentoj, asaj i
Avokat Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela, herë pas here lë pas komentet politike në vend dhe adresën e tij personale të "Facebook"-ut e përdor edhe për të komplimentuar vajzat e "showbizz"-it.

“Fiksimet” e tij janë të shumta me ato që i quan “bukuri shqiptare”, por vëmendjen më të madhe të avokatit e ka marrë moderatorja Bora Zemani.

Në çdo postim të kësaj të fundit, avokati i komenton menjëherë, me fjalët më të bukura, ndërsa sot në një intervistë për media ai ka treguar se si i ka pritur moderatorja komentet e tij.

Ngjela rrëfeu se Bora Zemanit i kanë pëlqyer komplimentet që i ka bërë mbi “fizikun dhe klasin e saj”, madje sipas tij ajo e ka falënderuar.

Avokati tregoi se zgjedh kë të dojë vetë për të komplimentuar, komente që i bën gjithmonë “brenda së bukurës”.

“Çfarë ka këtu, si nuk i ka pëlqyer? Asaj i ka pëlqyer, më ka thënë faleminderit. Pyetja që bëhet a është realiste apo fantazi? Është realizëm, ashtu është. Ajo ka pushtuar ekranet, natyrisht do i bëja diçka. Vlerësim është, nuk është nënvlerësim. Unë e përgëzova për karrierën e saj dhe ajo më falënderoi. Kam qenë në një emision menjëherë pas kësaj. Unë zgjedh sa të dua unë, por publike kam bërë ato që janë të njohura publike. Komentet i bëj gjithmonë brenda së bukurës. Por bukuria pa intelekt nuk vlen, sepse nuk krijon stil, s’ka elokuencë, rrëzohet, bie bukuria”, u shpreh ai.

"I fiksuar” pas Bora Zemanit/ Ngjela: Kur unë i komentoj, asaj i

Në një koment që i bëri verën e vitit të kaluar, Spartak Ngjela i shkruante moderatores në komentet e fotove: “Bora, më lejoni t’ju komplimentoj për performancën tuaj me klas artistik… që është një harmoni e plotë midis intelektit të lartë, elokuencës së zgjedhur dhe bukurisë fizike. Sukses të përsëritur të kesh gjithmonë…”

Ndërsa rreth një muaj më parë i shkroi sërish: “Bora, ti tani je një ikonë absolute e bukurisë në ekranet e Shqipërisë. Prandaj, estetikisht ke arritur të jesh si një kryevepër arti për një audiencë shumë të gjerë.

"I fiksuar” pas Bora Zemanit/ Ngjela: Kur unë i komentoj, asaj i

Suksesi që keni vendosur në Shqipëri, për ju, do të mbetet si një memorie historike. Ju përshëndes miqësisht…”

Megjithatë, Bora Zemani nuk i është përgjigj asnjëherë publikisht./CNA.al

"I fiksuar” pas Bora Zemanit/ Ngjela: Kur unë i komentoj, asaj i

"I fiksuar” pas Bora Zemanit/ Ngjela: Kur unë i komentoj, asaj i

 

Lajmet e fundit nga