Krimet e luftës në Ukrainë/ Ambasada e SHBA-së në Tiranë bën njoftimin e rëndësishëm

26 Maj 2022, 10:37, Aktualitet CNA
Krimet e luftës në Ukrainë/ Ambasada e SHBA-së në
Ambasada e SHBA në Tiranë

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka përcjellë një mesazh të Sekretarit të Shtetit, Antony Blinken.

Në mesazhin e Blinken bëhet me dije se, së bashku me Mbretërinë e Bashkuar dhe BE-në, kanë nisur drejt Ukrainës Grupin Këshillues për Krimet e Mizorive.

"Së bashku me Mbretërinë e Bashkuar dhe Bashkimin Europian, ne kemi nisur Grupin Këshillues për Krimet e Mizorive, një përpjekje shumëkombëshe për të mbështetur Njësitë e Krimeve të Luftës të Zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës. Së bashku ne do të ndjekim llogaridhënien. Ne mbetemi të bashkuar me Ukrainën", thuhet në mesazhin e Blinken, të publikuar nga Ambasada e SHBA-së në Tiranë.

Lajmet e fundit nga