LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk u harxhua asnjë lekë për sterilizimin”/Tela: U përdorën autoklavat e qeverisë së mëparshme, uji dhe energjia e shtetit

20 Nëntor 2023, 21:24, Aktualitet CNA
“Nuk u harxhua asnjë lekë për sterilizimin”/Tela: U
Gazetari, Andi Tela

Gazetari, Andi Tela në emisionin Të Paekspozuarit"  ka folur për aferën e sterilizimit.

Ai tha se dhe pse janë marrë miliona euro nga qeveria në të vërtetë nuk është shpenzuar asnjë lek për pajisje.

Sipas tij janë marrë autoklavat e blera nga qeveria e mëpardhme dhe janë shfrytëzuar uji dhe energjia e spitaleve, pra e shtetit për të kryer procesin e sterilizimit.

“Ata nuk harxhuan asnjë lekë. I morën dhe i përdorën vetë. Sani Service përdori autoklavat e blera nga qeveria e mëparshme. Kanë marrë dhe kanë shfrytësuar ujin dhe energjinë për të kryer procesin e sterilizimit. Morën autoklavat. Njerëzit mendojnë se blloku I pajisjeve krirugjikale vijnë të gatshme. Në fakt pajisjet merren sterilizohen dhe përdoren përsëri.”,tha gazetari Andi Tela./ CNA

Lajmet e fundit nga