LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Operacioni i SPAK/ Urdhër-arrest për Ervin Matën, ish partnerin e Elvana Gjatës

20 Nëntor 2023, 20:30, Aktualitet CNA
Operacioni i SPAK/ Urdhër-arrest për Ervin Matën, ish partnerin e
Ervin Mata dhe Elvana Gjata

Të tjera detajet janë zbardhur në lidhje me aksionin e SPAK, ku është arrestuar ish zëvendës drejtori i Policisë Tiranë, Erzen Breçani dhe është shpallur në kërkim djali i tij E. B.

Mësohet se janë lëshuar 11 urdhër-arreste, ndër ta punonjës të policisë.

Sipas asaj që raportohet, urdhër arrest është lëshuar edhe për biznesmenin Ervin Mata, ish partnerin e këngëtares Elvana Gjata, i njohur për përlasjen me armë në zonën ish Bllokut me të shumëkërkuarin Ervis Martinaj.

Përplasja ndodhi në vitin 2018 ku mbeti i vrarë Fabjan Gaxha, truproja i Ervis Martinajt. 

Po ashtu, nga aksioni i SPAK është arrestuar edhe shefi i krimeve në komisariatin numër 6, D.GJ.

Urdhër arrestet janë kërkuar nga prokurori Vladimir Mara.  

Akuzat që rëndojnë mbi ta janë për pastrim parash, grup i strukturuar kriminal, trafik droge, sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit./CNA

 

Lajmet e fundit nga