LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndeshja, Shqipëri-Ishujt Faroe/ Policia e Shtetit, apel tifozëve

20 Nëntor 2023, 15:27, Aktualitet CNA
Ndeshja, Shqipëri-Ishujt Faroe/ Policia e Shtetit, apel tifozëve
Policia e Shtetit

Sonte, në orën 20:45 do të luhet ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe në stadiumin "Air Albania". Policia e Shtetit ka bërë me dije se janë marrë masa për mbarëvajtjen e ndeshjes dhe sigurinë.

Gjithashtu Policia e Shtetit u ka bërë apel tifozëve që të zbatojnë udhëzimet e Policisë, për bllokimin e rrugëve dhe rregullat për hyrjen në stadium, duke mos tentuar që të futin në stadium asnjë send të kundërligjshëm, pasi kontrolli do të jetë i rreptë, njësoj siç është vepruar në ndeshjet e tjera ndërkombëtare. 

"Mbrëmja e sotme ku do të luhet ndeshja Shqipëri – Ishujt Faroe, në stadiumin 'Air Albania', është padyshim një mbrëmje festive për të gjithë shqiptarët.

Policia e Shtetit ka marrë të gjitha masat për të garantuar rendin dhe sigurinë, para, gjatë dhe pas zhvillimit të aktivitetit sportiv, me qëllim që atmosfera festive e kësaj mbrëmjeje të mos venitet nga ndonjë incident.

Apelojmë për tifozët, sportdashësit dhe të gjithë qytetarët që të zbatojnë udhëzimet e Policisë, për bllokimim e rrugëve dhe rregullat për hyrjen në stadium, duke mos tentuar që të futin në stadium asnjë send të kundërligjshëm, pasi kontrolli do të jetë i rreptë, njësoj siç është vepruar në ndeshjet e tjera ndërkombëtare.

Gjithashtu, Policia ka marrë të gjitha masat edhe për festimet që do të zhvillohen pas ndeshjes, në sheshe, lokale dhe në rrugët e vendit, prandaj kërkojmë mirëkuptimin e të gjithë qytetarëve, që të festojnë në mënyrë të kulturuar, që ta vulosim këtë fitore të kombëtares sonë, me vulën e imazhit më pozitiv të vendit", njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga