LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Plisat” jashtë stadiumit/ Berisha: Akt hakmarrës i Ramës

20 Nëntor 2023, 19:30, Aktualitet CNA
“Plisat” jashtë stadiumit/ Berisha: Akt hakmarrës i
Foto ilustruese

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me përjashtimin e Plisave nga ndeshja. Sipas Berishës, përjashtimi i tyre është një akt primitiv, antisport dhe antikombëtar.

Ish kryeministrit përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se ky dënim kolektiv vjen për shkak të parullës që shpalosën në stadium në ndeshjen me Çekinë.

Përjashtimi i “Plisave” nga ndeshja me urdhër të Edi Ramës, një akt primitiv, anti-sport dhe anti-kombëtar.

Të dashur miq, në një akt hakmarrës primitiv Edi Rama urdhëron FSHF dhe Taulant Bego Jaris që “Plisat” e famshëm të mos lejohen në Stadium për të ndjekur ndeshjen e sotme të kombëtares me ishujt Faroe. Ky dënim kolektiv për shkak të parullës që shpalosën në Stadium në ndeshjen me Çekinë kundër Pashiqit shqiptar përbën një akt të turpshëm racist antikombeëar një vetposhtërim të atyre që zbatojnë urdhërin e Edi Ramës.

Nderim “Plisave”! Turp Edi Ramës dhe atyre që pengojne “Plisat” epik të jenë sonte në stadium!”, shkruan ndër të tjera Berisha. / CNA

Lajmet e fundit nga